Комітет ВР з питань антикорупційної політики на засіданні 5 лютого визнав оновлений законопроєкт про мобілізацію таким, що містить корупційні ризики Про це повідомила нардепка Вікторія Сюмар, пише Стіна.
“На комітеті обговорювали новий законопроєкт про мобілізацію. Фактично і МО (Міноборони, – ред.), і ГШ (Генштаб, – ред.) визнали, що норма про демобілізацію через 36 місяців є декларативною. По суті військовослужбовець через 36 місяців отримує право тільки написати рапорт про звільнення. Але рішення, кого і коли демобілізовувати, вирішуватиме Ставка Верховного Головнокомандувача”, – написала вона.
За її словами, норма, згідно з якою армія стає “квитком в один кінець”, демотивує людей вступати до лав ЗСУ.
“Комітет визнав законопроєкт таким, що містить корупційні ризики знову”, – додала Сюмар.
Це проявляється в тому, що:
“Поки що ТЦК передаватиме дані тих, хто кабінет не зробив, у поліцію – і поліція виписуватиме протоколи про порушення”, – написала нардепка.
“Усе виписано знову не чітко і сумнівно щодо відповідності Конституції… Ми запропонували, як його (законопроєкт, – ред.) доопрацювати”, – резюмувала Сюмар.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…