В Раді запропонували демобілізувати військових після трьох років служби

З’явився новий законопроект, який може змінити правила звільнення військовослужбовців. Документ передбачає можливість звільнення для тих, хто прослужив на фронті щонайменше 36 місяців, з них 18 місяців – безпосередньо в бойових умовах. Остаточний порядок звільнення затверджуватиме президент.

До Верховної Ради внесений законопроект 11460 про дозвіл на звільнення військовослужбовців з військової служби у разі безперервного проходження військової служби під час дії воєнного стану протягом 36 місяців, з яких не менш як 18 місяців брали безпосередню участь у виконанні бойових завдань, визначених бойовими наказами чи розпорядженнями. Підстави та строки звільнення пропонується визначити Указом Президента.

Такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації протягом 12 місяців з дня звільнення з військової служби в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.

Також пропонується звільнення військовослужбовців, які проходили безперервну військову службу за призовом під час мобілізації під час дії воєнного стану, з військової служби у запас згідно з Указом Президента при досягненні 36-місячного строку вислуги, з яких не менш як 18 місяців вони брали безпосередню участь у виконанні бойових завдань, визначених бойовими наказами чи розпорядженнями. Такі особи не можуть бути призвані на військову службу під час мобілізації протягом 12 місяців з дня звільнення з військової служби в запас, якщо вони не висловили бажання продовжувати військову службу.

Депутати пропонують встановити, що такі особи у зазначений період можуть бути призвані на військову службу за їх добровільною письмовою згодою. У разі надання такої згоди на продовження військової служби понад 36-місячний строк вислуги грошові виплати, встановлені законодавством, таким військовослужбовцям виплачуються в подвійному розмірі.

Крім того, пропонується встановити, що під час дії воєнного стану військовослужбовці, які добровільно прийняті на військову службу (за контрактом), та які обрали місцем її проходження відповідний рід військ (сил) та конкретний підрозділ (військову частину) Збройних Сил України, інших військових формувань, не можуть бути без їхньої добровільної письмової згоди переведені до інших військових частин (підрозділів) іншого роду військ (сил) ЗСУ, інших видів військових формувань.

При цьому цим же законопроектом, одночасно пропонується дати право вільного виїзду за кордон народним депутатам, чиновникам, суддям, прокурорам, представникам громадських організацій, що входять до переліку заброньованих у зв’язку з отриманням іноземного фінансування.

Ольга Степанова

Recent Posts

США можуть “піти з України”: New York Times проаналізувало, що робитиме Європа

Європейські союзники США намагаються переконати президента США Дональда Трампа в перевагах спільного підходу до завершення війни в…

1 хв. ago

Переходять усі межі: Україна відреагувала на скандальну заяву з Польщі про територіальні поступки

Експрем'єр-міністр Польщі Лешек Міллер порадив Україні віддати Крим Росії, якщо це зможе створити навіть "крихкий…

9 хв. ago

“Претензія” на 17 мільярдів: Марина Порошенко подала на свого чоловіка позов до суду

Матеріали Крижопільського районного суду Вінницької області демонструють, що дружина експрезидента України Петра Порошенка Марина подала на нього…

15 хв. ago

Що відбувається, якщо пасажир помирає в літаку: правда без цензури

Смерть у літаку - надзвичайно рідкісне явище, але авіакомпанії мають чіткий алгоритм дій у таких…

18 хв. ago

Кличко “вдарив нижче пояса” всій Україні: мер Києва готовий здавати українську землю

Питання територіальних поступок для завершення війни дуже чутливе для українського суспільства. Днями президент України Володимир…

25 хв. ago

Що буде за СЗЧ з 1 травня: адвокатка розповіла, чи можна уникнути в’язниці

Самовільне залишення частини - СЗЧ - у воєнний час тягне за собою кримінальну відповідальність. Однак…

27 хв. ago