“Росіяни читають бойові повідомлення”: чим месенджер Signal небезпечний для ЗСУ

Застосунок Signal заведено вважати найзахищенішим месенджером, однак для військових все ж є деякі ризики витоку інформації. Про це розповів український фахівець у галузі радіотехнологій Сергій Бескрестнов в інтерв’ю сайту dev.ua.

Як зазначає експерт, у ЗСУ зараз немає жодного підрозділу, який не мав би групи в Signal. Судячи з “начинки” збитих дронів ЗС РФ, у росіян є багато SIM-карт різних українських операторів, тому зареєструватися в Signal їм не складно. Тим більше, що після останніх оновлень у месенджері не видно відкритого номера користувача. Горизонтальні зв’язки в армії частково допомагають убезпечити акаунти військових від ворожих шпигунів, але є кілька проблем.

По-перше, якщо військовослужбовець гине або потрапляє в полон, ворог може отримати доступ до його смартфона, а адміністрація груп у Signal не завжди це контролює. Часто в таких професійних і військових спільнотах буває сотні учасників, тому перевірити кожну людину складно.

“Таким чином, росіяни читають бойові повідомлення, а в нас нікому немає діла до контролю безпеки, адже це неофіційні чати, регламенту щодо них немає. Ще при створенні групи ми повинні сприймати її як відкриту, тому що ми не можемо забезпечити повну безпеку”, — наголосив Сергій Бескрестнов.

Друга проблема, про яку згадав фахівець, це коли окупанти самі створюють групи, запрошуючи до них військових. На прохання здійснити відеодзвінок власники таких акаунтів, як правило, відповідають відмовою, посилаючись на розбиту камеру телефону або інші причини. Експерт наголосив, що такі шпигуни спілкуються українською, знають номери бригад і позивні командирів, але їх можна вичислити, ставлячи детальніші запитання. Наприклад, можна запитати, чи стоїть у районі того самого міста його батальйон

“Я розумію, що контррозвідка не перевірятиме сотні людей. Тому якщо ви візуально не знаєте людину або не спілкувалися з нею останнім часом, вважайте, що це незнайомець. У цьому сенсі Delta непогано перевіряє військові документи. “Дія” тут не допоможе, вона лише каже, що в людини є громадянство України, а це може бути і сепаратист”, — зазначив Сергій Бескрестнов.

Нагадаємо, під час розслідування удару по шикуванню 128 бригади, під час якого загинуло понад 30 українських військовослужбовців, співробітники СБУ з’ясували, що на один із пристроїв із месенджером Signal надійшло повідомлення про конкретну дату й місце шикування військовослужбовців, куди надалі й прилетіла ракета.

Ольга Степанова

Recent Posts

Голодний чоловік помер через заморожений бургер: що сталося

Голодний чоловік помер після того, як випадково вдарив себе ножем, намагаючись розрізати два заморожених бургери.…

19 хв. ago

Відома супермодель закликає всіх носити “брудні штани” заради порятунку планети (фото)

Британська супермодель і акторка Лілі Коул хоче, щоб люди перестали кидати штани, сорочки та сукні…

21 хв. ago

У туристичному містечку на Закарпатті воєнкоми в балаклавах відкрили вогонь по цивільних

Черговий конфлікт між цивільними та працівниками ТЦК стався на Закарпатті. Відео конфлікту опублікували місцеві телеграм-канали,…

22 хв. ago

В Україні подорожчає хліб: експерт пояснив причини

В Україні ціни на хліб найближчими місяцями можуть підскочити. Така тенденція пояснюється подорожчанням сировини та електроенергії. "Насамперед,…

33 хв. ago

Соціальні виплати хочуть припинити: у чому причина

Кабінет Міністрів оголосив, що соціальні стандарти, в тому числі прожитковий мінімум, у 2025 році залишаться…

35 хв. ago

Жінка чотири години боролася з величезним пітоном, який намагався її вбити – фото

У Таїланді врятували жінку після чотиригодинного нападу пітона. Про це повідомляє Metro. 64-річна Арром Арунрой після вечері…

36 хв. ago