Чи готові українці відмовитися від територій, ЄС та НАТО заради миру: результати опитування

Опитування показало, чи погодяться українці на відмову від територій, ЄС та НАТО заради миру.

Про це йдеться у результатах опитування Національного Демократичного Інституту та Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), проведеного протягом 8-25 травня 2024 року.

Війна Росії проти України, яка триває вже понад два роки, стає все сильнішим тягарем для мешканців країни. За цей час погляди деяких українців дуже змінилися. Зокрема, однією з абсолютно неприйнятних умов для миру є утримання лише території, яка зараз перебуває під контролем України.

Виходячи з результатів опитування, найнеприйнятнішою умовою миру українці називають утримання лише тієї території, яка зараз контролюється. Цю думку підтримують 60% людей, ще 17% швидше не погодилися б із цим. Проте 19% респондентів наголосили, що такий варіант їх повністю чи частково влаштував би.

При цьому понад 50% українців не погодилися б на відмову від вступу до Європейського Союзу як умову миру в Україні. Ще майже чверть вважають це скоріше неприйнятним. А ось близько 20% готові погодитись.

Відмова від членства в НАТО:

  • Майже 50% повністю проти
  • 22% швидше проти
  • 23% готові погодитись заради миру.

Тим часом, повністю чи скоріше погодяться близько 60% на кордони, які були під контролем України до повномасштабного вторгнення Росії у 2022 році. Тобто із втратою Криму, Донецької та Луганської областей. При цьому більше третини, тобто 35%, вважають цю умову неприйнятною.

У свою чергу найкращим варіантом для українців є повернення кордонів 2014 року, коли не було окуповано Крим та Донбас. Так вважають близько 85% людей.

Можливість переговорів із Росією заради спроби досягти миру підтримують понад половину — 57% опитаних.

У травні 2022 року більшість (59%) підтримували ідею переговорів. Однак, до серпня того ж року ця цифра знизилася до 44%.

На момент проведення останнього опитування 38% респондентів категорично проти переговорів із Росією. Це приблизно відповідає рівню травня 2023 року, коли проти виступало 37%.

Пік неприйняття переговорів припав на січень 2023 року – тоді 66% опитаних висловилися проти. Це збіглося з обговореннями можливого успішного контрнаступу українських військ.

Лисенко Катерина

Recent Posts

На Троєщині стали трамваї: що сталося?

У Деснянському районі Києва через технічні причини зупинилися трамваї. Про це повідомляє «Київпастранс». Зокрема, йдеться про маршрути…

7 хв. ago

У Києві погіршився стан повітря: у чому причина

У Києві вранці 20 вересня фіксують тимчасове погіршення стану повітря. Ймовірною причиною називають пожежі в…

32 хв. ago

Politico: Грузія може втратити безвізовий режим із ЄС

Європейський Союз готовий призупинити дію безвізового режиму для громадян Грузії через відступ від демократії та…

43 хв. ago

Дешевше не їздити: як зміниться вартість автогазу до кінця року

Власникам автомобілів з ГБО слід готуватися до суттєвого зростання цін на скраплений газ до кінця…

56 хв. ago

Мобілізація в Україні: скільки діє “броня” від призову

В Україні військовозобов'язані можуть отримати відстрочку від мобілізації на строк до 90 днів, як повідомляє…

1 годину ago