До служби офіційно непридатний: у Міноборони роз’яснили, кого точно не мобілізують до ЗСУ

Згідно з оновленнями у наказі про військово-медичну експертизу (ВМЕ) в Україні, тепер при визначенні придатності або непридатності військовозобов’язаних враховується не лише наявність хвороб, а й порушення функцій організму, спричинені цими захворюваннями. Ці зміни були оголошені директором Департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони України Оксаною Сухоруковою в рамках телемарафону, як повідомляє РБК-Україна.

Згідно з новим наказом № 402, поняття “обмежено придатний” зникає, залишаючи лише статуси “придатний” та “непридатний”. При цьому критерії придатності були переглянуті і тепер включають комбінацію міжнародного класифікатора хвороб 10-го випуску і ступеня порушення функцій організму.

Захворювання розбиті на групи, у кожній з яких є кілька категорій: важкий, середній та легкий стан. Це визначає придатність чи непридатність до служби у різних військових частинах. Принцип визначення придатності ґрунтується на поєднанні захворювання та ступеня порушення функцій організму.

У наказі зазначено 86 груп захворювань, де понад 70 пунктів належать до категорії “непридатний”, охоплюючи близько 5000 діагнозів. У кожній групі можуть бути як цілком придатні, і повністю непридатні до служби, залежно від ступеня порушення функцій організму.

Для пояснення специфіки нових правил Сухорукова навела кілька прикладів. Наприклад, людина з рубцем після виразки буде визнана придатною, тоді як той, у кого була виразка з ускладненнями та оперативним втручанням, буде визнана непридатною. Ампутація на рівні, крім кисті, стопи та пальців, також робить людину непридатною, як і сліпота одного ока.

У разі погіршення здоров’я у військовослужбовця він може звернутися до свого командира з рапортом про погіршення стану здоров’я. Командир у свою чергу може направити його на лікування або проходження військово-лікарської експертизи (ВВЕ).

Також зазначається, що є захворювання, які не можна діагностувати за допомогою апаратури, наприклад деякі легкі психічні прояви. У таких випадках діагностика проводиться профільними фахівцями, такими як психіатри, які встановлюють діагноз, а ВМЕ приймає рішення про придатність або непридатність до служби.

Ольга Степанова

Recent Posts

Стефанчук нагородив “за особливі заслуги” підсанкційного болгарського олігарха

Спікер Верховної Ради України Руслан Стефанчук нагородив медаллю "За особливі заслуги перед українським народом" болгарського політика та…

4 хв. ago

ЗСУ ліквідували продюсера телеканалу Russia Today

ЗСУ ліквідували російського пропагандиста, продюсера телеканалу Russia Today Магомеда Бучаєва. Це сталося у Часовому Яру Донецької…

10 хв. ago

Місто збунтувалося через тверезість. Тут 120 років не бачили алкоголю

Невелике американське містечко неподалік Філадельфії у штаті Нью-Джерсі вперше у своїй історії проголосувало за видачу ліцензій…

16 хв. ago

Мобілізація в Україні: які права мають батьки дітей з інвалідністю

Жінки та чоловіки, які доглядають за дітьми з інвалідністю віком до 18 років, мають право…

19 хв. ago

Космічні пенсії: як масово оминають обмеження та отримують до 390 тис. грн на місяць

В Україні для всіх діє обмеження: розмір призначеної пенсії не може бути вищим за 10 прожиткових мінімумів…

20 хв. ago

Хто з українців може не платити за комуналку під час воєнного стану

Голову Комітету "Асоціації адвокатів України" з нерухомості та будівництва Тетяна Даниленко розповіла, що не платити…

23 хв. ago