До служби офіційно непридатний: у Міноборони роз’яснили, кого точно не мобілізують до ЗСУ

Згідно з оновленнями у наказі про військово-медичну експертизу (ВМЕ) в Україні, тепер при визначенні придатності або непридатності військовозобов’язаних враховується не лише наявність хвороб, а й порушення функцій організму, спричинені цими захворюваннями. Ці зміни були оголошені директором Департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони України Оксаною Сухоруковою в рамках телемарафону, як повідомляє РБК-Україна.

Згідно з новим наказом № 402, поняття “обмежено придатний” зникає, залишаючи лише статуси “придатний” та “непридатний”. При цьому критерії придатності були переглянуті і тепер включають комбінацію міжнародного класифікатора хвороб 10-го випуску і ступеня порушення функцій організму.

Захворювання розбиті на групи, у кожній з яких є кілька категорій: важкий, середній та легкий стан. Це визначає придатність чи непридатність до служби у різних військових частинах. Принцип визначення придатності ґрунтується на поєднанні захворювання та ступеня порушення функцій організму.

У наказі зазначено 86 груп захворювань, де понад 70 пунктів належать до категорії “непридатний”, охоплюючи близько 5000 діагнозів. У кожній групі можуть бути як цілком придатні, і повністю непридатні до служби, залежно від ступеня порушення функцій організму.

Для пояснення специфіки нових правил Сухорукова навела кілька прикладів. Наприклад, людина з рубцем після виразки буде визнана придатною, тоді як той, у кого була виразка з ускладненнями та оперативним втручанням, буде визнана непридатною. Ампутація на рівні, крім кисті, стопи та пальців, також робить людину непридатною, як і сліпота одного ока.

У разі погіршення здоров’я у військовослужбовця він може звернутися до свого командира з рапортом про погіршення стану здоров’я. Командир у свою чергу може направити його на лікування або проходження військово-лікарської експертизи (ВВЕ).

Також зазначається, що є захворювання, які не можна діагностувати за допомогою апаратури, наприклад деякі легкі психічні прояви. У таких випадках діагностика проводиться профільними фахівцями, такими як психіатри, які встановлюють діагноз, а ВМЕ приймає рішення про придатність або непридатність до служби.

Ольга Степанова

Recent Posts

В Україну можуть повернути ядерну зброю — The New York Times

Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…

9 хв. ago

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації

Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…

17 хв. ago

Удар “Орєшніка”: Україні немає чим відповісти на цей клас зброї, – NYT

Удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру був спробою Росії послати Україні та Заходу максимально потужний сигнал. Однак…

24 хв. ago

Афера на сотні мільйонів гривень: що не так зі встановленням сонячних батарей

В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі…

33 хв. ago

У ОAE виготовлено найбільший зливок золота у світі

Золотий зливок із рекордною вагою 300 кілограмів був виготовлений у ОАЕ. Його внесли до Книги рекордів…

42 хв. ago

Лукашенко погрожує вимкнути інтернет, якщо за нього не проголосують на виборах

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив, що у разі протестів на президентських виборах взимку 2025 року в…

50 хв. ago