До служби офіційно непридатний: у Міноборони роз’яснили, кого точно не мобілізують до ЗСУ

Згідно з оновленнями у наказі про військово-медичну експертизу (ВМЕ) в Україні, тепер при визначенні придатності або непридатності військовозобов’язаних враховується не лише наявність хвороб, а й порушення функцій організму, спричинені цими захворюваннями. Ці зміни були оголошені директором Департаменту охорони здоров’я Міністерства оборони України Оксаною Сухоруковою в рамках телемарафону, як повідомляє РБК-Україна.

Згідно з новим наказом № 402, поняття “обмежено придатний” зникає, залишаючи лише статуси “придатний” та “непридатний”. При цьому критерії придатності були переглянуті і тепер включають комбінацію міжнародного класифікатора хвороб 10-го випуску і ступеня порушення функцій організму.

Захворювання розбиті на групи, у кожній з яких є кілька категорій: важкий, середній та легкий стан. Це визначає придатність чи непридатність до служби у різних військових частинах. Принцип визначення придатності ґрунтується на поєднанні захворювання та ступеня порушення функцій організму.

У наказі зазначено 86 груп захворювань, де понад 70 пунктів належать до категорії “непридатний”, охоплюючи близько 5000 діагнозів. У кожній групі можуть бути як цілком придатні, і повністю непридатні до служби, залежно від ступеня порушення функцій організму.

Для пояснення специфіки нових правил Сухорукова навела кілька прикладів. Наприклад, людина з рубцем після виразки буде визнана придатною, тоді як той, у кого була виразка з ускладненнями та оперативним втручанням, буде визнана непридатною. Ампутація на рівні, крім кисті, стопи та пальців, також робить людину непридатною, як і сліпота одного ока.

У разі погіршення здоров’я у військовослужбовця він може звернутися до свого командира з рапортом про погіршення стану здоров’я. Командир у свою чергу може направити його на лікування або проходження військово-лікарської експертизи (ВВЕ).

Також зазначається, що є захворювання, які не можна діагностувати за допомогою апаратури, наприклад деякі легкі психічні прояви. У таких випадках діагностика проводиться профільними фахівцями, такими як психіатри, які встановлюють діагноз, а ВМЕ приймає рішення про придатність або непридатність до служби.

Ольга Степанова

Recent Posts

ЗМІ розповіли про штраф сина Порошенка: сума може збільшитись

Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…

2 хв. ago

Меркель висловила сумнів, що Україна може зберегти незалежність

Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…

11 хв. ago

283 000 грн: в Україні британський кіт коштує, як новий автомобіль

На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…

19 хв. ago

Штрафи для українських водіїв за радіо: кому та де загрожує покарання до 13 тис. грн

В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…

26 хв. ago

З чим носити піджак у 2025 році: стильні “луки” від Дорофєєвої та Єфросиніної на кожен день

Піджак - це не просто класика, а один з головних трендів 2025 року. У новому…

35 хв. ago

Часу до 5 лютого: українці зобов’язані пройти ВЛК, інакше мають заплатити 17 тисяч гривень, хто має прийти

Військовозобов'язані громадяни України, які мають статус "обмежено придатних до військової служби", зобов'язані до 5 лютого…

44 хв. ago