Скасування статусу “обмежено придатний до служби в армії” означає зокрема те, що тепер особи із алкогольною та наркотичною залежністю можуть бути мобілізовані. Про це розповів виконавчий директор української Гельсінської спілки з прав людини Олександр Павліченко в ефірі каналу “Київ 24”.
За його словами, люди із такого роду залежністю навряд чи опиняться на фронті, але їх можуть задіяти для виконання тилових завдань.
“Це служба тилу, забезпечення логістичної допомоги та навіть медична допомога можуть бути тими підрозділами, які зможуть приймати людей із такими діагнозами”, — сказав Павліченко.
На думку правозахисника, за це новий закон “можна критикувати”.
Як повідомлялося, 4 травня вступили у дію нові норми законодавства, якими зокрема скасовується статус “обмежено придатний” до служби в армії. Як пояснили в Міноборони, тепер ТЦК будуть в індивідуальному порядку викликати таких людей на повторне проходження військово-лікарської комісії, аби перевести їх до статусу “придатних” або “непридатних” до служби.
В Міністерстві кажуть, що тепер під мобілізацію можуть потрапити зокрема ті, хто страждає на серйозні захворювання, але зберігає достатню функціональність. Це стосується, наприклад, людей із діабетом та ВІЛ.
Експерти автомобільної індустрії назвали найкращі новинки 2025 року. Ці автомобілі з досить великого списку дійсно найкращі…
Компанія Дональда Трампа завершує роботу над пакетом жорстких указів з питань імміграції. Очікується, що їх…
Заступник начальника РТЦК та СП Лариса Козак нещодавно на прес-конференції наголосила на важливості виконання повістки…
Яйця – це найпоширеніший продукт для приготування сніданку. Додавши лише декілька інших інгредієнтів, або приготувавши яйця…
Сімейні медсестри надаватимуть комплексну медико-соціальну допомогу сімʼям з дітьми до чотирьох років безпосередньо в них…
Для певної категорії мандрівників найцікавіші подорожі – ті, що до небезпечних країн, на кшталт Афганістану. На…