Демобілізація українських військових: коли її чекати

Парламентський комітет із питань національної безпеки, оборони та розвідки чекає на дані від Генерального штабу ЗСУ для того, щоб ухвалити рішення щодо положення про демобілізацію військовослужбовців, які відслужили 36 місяців, у законопроєкті про мобілізацію, який зараз готують до другого читання.

Видання NV розповіло, коли можуть провести демобілізацію.

Демобілізація через 36 місяців передбачена новим законопроєктом про мобілізацію № 10449. 27 березня комітет парламенту з нацбезпеки, оборони та розвідки під час розгляду тексту документа підтримав правку про демобілізацію через 36 місяців після відповідного рішення президента. Тобто планується, що без додаткових рішень Ставки ця норма не діятиме.

29 березня стало відомо, що комітет завершив розгляд всіх правок до законопроєкту № 10449, а вже в середині квітня його можуть винести на голосування у другому читанні. Допоки цього не сталось, діють чинні норми щодо демобілізації військових.

Згідно із чинним законодавством звільнення з військової служби не відбувається, допоки триває воєнний стан, окрім випадків, коли є підстави для демобілізації, наведені у статті 26 Закону України Про військовий обов’язок і військову службу.

Демобілізація строковиків

З 1 квітня в Україні почалася демобілізація бійців строкової служби, які вже відслужили свій строк, але не були звільнені в запас під час російського повномасштабного вторгнення. Відповідно до Указу Президента України №149/2024 демобілізація відбуватиметься впродовж квітня – травня 2024 року.

Відповідно до документа військові-строковики, термін служби яких закінчився під час воєнного стану і був продовжений понад встановлені строки, звільняються з військової служби в запас. Відстрочка від мобілізації для таких військових становитиме 12 місяців.

У новому законопроєкту про мобілізацію пропонується скасувати строкову військову службу і запровадити базову військову підготовку для чоловіків віком 18−24 роки, які є придатними для військової служби за станом здоров’я. Жінки можуть проходити таку службу добровільно.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський вважає, що мобілізаційне законодавство в Україні не відповідає вимогам воєнного часу, зокрема у контексті демобілізації, адже його розробляли у мирний період. Він наголосив, що навколо питання мобілізації в нашій країні існує багато дезінформації.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

2 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

2 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

2 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

2 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

3 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

3 години ago