На озброєння деяких підрозділів Збройних сил України продовжують надходити дефектні та непридатні для використання артилерійські міни. Про це повідомив український журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.
Він зазначив, що мінометники 151-ї, 155-ї, 59-ї бригад масово отримують тисячі бракованих мін, які постачає Мінстратегпром. “Ніхто ці міни не забирає та не міняє, продовжують гнати брак”, – написав журналіст.
У наступному дописі Бутусов повідомив, що після оприлюднення відео про постачання бракованих мін до 151-ї механізованої бригади, 4 січня відбулося засідання робочої групи Мінстратегпрому та Міноборони за участі профільних заступників міністрів. Під час наради було озвучено, що понад 60 тисяч мін калібру 82 мм зі згаданої серії вже передано військовим, а близько 800 таких мін залишаються на складі. Планується їх перевірка шляхом відстрілу на полігоні.
“А чому ж нема рекламації на міни? Як виявилось, є якась неофіційна домовленість у військовому керівництві щодо заборони повідомляти проблеми з мінами Мінстратегпрому”, – заявив журналіст.
Юрій Бутусов також розповів, що бійців 151-ї бригади нібито змушують підписувати рапорти, що вони не отримували міни цієї серії і не записували відео. За його словами, в умовах відсутності якісних боєприпасів військові знайшли спосіб використовувати навіть дефектні снаряди. “У даній серії мін з підривником М-6 не відбувається підриву. Тому наші воїни самостійно почали дообладнувати міни. На мінах бійці заміняють неякісні вишибні заряди, перебирають порох, а під підривник підкладають 10 грамів пластиду. Таким чином більша частина дороблених мін вибухає, але все одно залишається велика кількість не розривів, природа яких точно не встановлена, оскільки ні Мінстратегпром, ні Міноборони такі випадки не досліджують на фронті ні по 120 мм, ні по 82 мм мінах”, – пояснив журналіст.
Мінометники розповіли Бутусову, що, ймовірно, велика кількість невдалих підривів пов’язана з порушеннями технології заливки вибухівки у міни. “Але зробити правильні висновки неможливо, оскільки жодного разу Мінстратегпром та Міноборони не робили виїздів на фронт для зʼясування причин застосування бракованих мін у бригадах, які їх використовують. Усі перевірки тільки на полігонах. Сподіваюсь, що учасники робочої групи Мінстратегпрому та Міноборони зможуть організувати виїзд на фронт хоча б один раз і на реальні позиції 82 мм та 120 мм, і самі один раз поговорять з піхотними мінометниками”, – підсумував Юрій Бутусов.
Найшвидшою твариною у світі є гепард. Ці кішки здатні розвивати швидкість до 120 кілометрів на годину.…
Олександр Лукашенко — самопроголошений президент Білорусі, який уже 30 років при владі, і допомагає Росії воювати…
В Україні діють суворі правила мобілізації, але є категорії громадян, яких не призивають через проблеми…
Цьогоріч ПФУ "забере" пенсію у частини українців. Вилучення відбуватиметься з визначеного переліку причин. Через що…
Після 28 лютого, коли минає термін дії поточних відстрочок від мобілізації, керівники критично важливих підприємств…
Гренландія може коштувати 50 мільярдів доларів – це двадцята частина річних витрат США на оборону.…