На озброєння деяких підрозділів Збройних сил України продовжують надходити дефектні та непридатні для використання артилерійські міни. Про це повідомив український журналіст Юрій Бутусов на своїй сторінці в Facebook.
Він зазначив, що мінометники 151-ї, 155-ї, 59-ї бригад масово отримують тисячі бракованих мін, які постачає Мінстратегпром. “Ніхто ці міни не забирає та не міняє, продовжують гнати брак”, – написав журналіст.
У наступному дописі Бутусов повідомив, що після оприлюднення відео про постачання бракованих мін до 151-ї механізованої бригади, 4 січня відбулося засідання робочої групи Мінстратегпрому та Міноборони за участі профільних заступників міністрів. Під час наради було озвучено, що понад 60 тисяч мін калібру 82 мм зі згаданої серії вже передано військовим, а близько 800 таких мін залишаються на складі. Планується їх перевірка шляхом відстрілу на полігоні.
“А чому ж нема рекламації на міни? Як виявилось, є якась неофіційна домовленість у військовому керівництві щодо заборони повідомляти проблеми з мінами Мінстратегпрому”, – заявив журналіст.
Юрій Бутусов також розповів, що бійців 151-ї бригади нібито змушують підписувати рапорти, що вони не отримували міни цієї серії і не записували відео. За його словами, в умовах відсутності якісних боєприпасів військові знайшли спосіб використовувати навіть дефектні снаряди. “У даній серії мін з підривником М-6 не відбувається підриву. Тому наші воїни самостійно почали дообладнувати міни. На мінах бійці заміняють неякісні вишибні заряди, перебирають порох, а під підривник підкладають 10 грамів пластиду. Таким чином більша частина дороблених мін вибухає, але все одно залишається велика кількість не розривів, природа яких точно не встановлена, оскільки ні Мінстратегпром, ні Міноборони такі випадки не досліджують на фронті ні по 120 мм, ні по 82 мм мінах”, – пояснив журналіст.
Мінометники розповіли Бутусову, що, ймовірно, велика кількість невдалих підривів пов’язана з порушеннями технології заливки вибухівки у міни. “Але зробити правильні висновки неможливо, оскільки жодного разу Мінстратегпром та Міноборони не робили виїздів на фронт для зʼясування причин застосування бракованих мін у бригадах, які їх використовують. Усі перевірки тільки на полігонах. Сподіваюсь, що учасники робочої групи Мінстратегпрому та Міноборони зможуть організувати виїзд на фронт хоча б один раз і на реальні позиції 82 мм та 120 мм, і самі один раз поговорять з піхотними мінометниками”, – підсумував Юрій Бутусов.
У 2024 році до Держбюджету надійшло 11,2 млрд грн завдяки так званому податку на Google.…
У берегів Майотти (заморський регіон Франції в Індійському океані) сталося зіткнення двох паромів, на одному…
У 2024 українці закрили рекордну за п'ять років кількість ФОПів – майже 210 тисяч. Приріст закритих ФОПів…
Вже цьогоріч українці у Польщі матимуть змогу отримати карту CUKR. Ця карта дає право на легальне перебування…
Народний депутат Ніна Южаніна висловила стурбованість щодо щомісячної зарплати генерального директора державної «Укрпошти», заявивши, що…
Microsoft чудово знає, що її пошукова система Bing абсолютно жахлива. Вона сама це визнала не…