Google “засвітив” військові системи ЗСУ на картах: експерт попередив про ризики

Оглядач порталу “Мілітарний” Вадим Кушніков оцінив ризики витоку інформації після того, як на картах Google з’явилися зображення військових систем Збройних сил України. В етері телемарафону він пояснив, що Google далеко не єдиний оператор, який надає такі дані, адже подібна інформація також є на інших ресурсах. Проте основна загроза, за словами експерта, полягає в актуальності знімків.

“Google оновлює деякі регіони раз на два чи три роки, тому це має короткочасний вплив”, — пояснив Кушніков, заспокоюючи, що інформація, яка з’являється на картах, часто не є достатньо свіжою для оперативного використання.

Ще з 2022 року було відомо, що Google час від часу оновлює знімки, де фігурують військові об’єкти. Проте, на думку Кушнікова, Україна має розробити системний підхід до співпраці з великими корпораціями, як-от Google, для забезпечення безпеки даних. “Держава і Сили оборони повинні вести ефективний діалог із компаніями, які володіють цією інформацією, щоб чутливі дані або оперативно видаляли, або взагалі не публікували у відкритий доступ”, — підсумував експерт.

Українська військова техніка на картах Google

Нагадаємо, що на нещодавно оновлених картах Google з’явилися кадри, де видно українські військові системи, що спонукало Центр протидії дезінформації при РНБО звернутися до Google із вимогою приховати цю інформацію. Проте компанія відповіла, що обговорення цього питання затрималося через вихідні, і пообіцяла згодом усунути проблему.

Цей випадок вказує на очевидну потребу контролю над доступом до стратегічної інформації в умовах війни. Кушніков наголошує: поки тривають конфлікти, необхідно мати чітко налагоджену комунікацію між державою та великими технологічними корпораціями для запобігання подібним випадкам у майбутньому.

Романчук Микола

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

1 годину ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

1 годину ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

2 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

2 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

2 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

2 години ago