У жовтні Росія продовжує тиск, зазнаючи колосальних втрат, отримуючи контроль над руїнами українських міст та отруєною на десятиліття землею, каже політолог Олексій Копитько. При цьому він підкреслив, що масштаб тимчасово окупованої росіянами з початку року території можна порівняти з тим, що наші контролюють у Курській області.
“Території не можна порівнювати в лоб, міська агломерація та перетнута аграрна місцевість безумовно відрізняються. Факт у тому, що тональність дискусії створює видимість, начебто Москва захопила вже ¾ України”, — каже експерт.
За його словами, росіяни вкладають шалені зусилля у психологічний надлам українського суспільства.
“Точно продовжуватимуться удари по мирних містах. З високою ймовірністю до виборів у США вони ще раз спробують вибити енергосистему. Звірства (розстріли полонених) підсвічуватимуть. Щоб спровокувати обвал фронту (чутками про “здачу Донбасу” та ін.) та різке просідання тилу”, — каже Копитько.
Ось цього, каже він, допустити не можна, особливо зараз.
“Жовтень та початок листопада – архіважливий період щодо концентрації подій. Росіяни спробують форсувати, щоб на найближчий місяць забезпечити тло тотального розгрому України. Вони створюють для західних суспільств видимість безглуздості допомоги Україні та намагаються згуртувати свою групу підтримки, в якій далеко не все чудово”, — каже Копитько.
Експерт нагадав, що 12 жовтня – Рамштайн на найвищому рівні, а 22-24 жовтня – саміт БРІКС у Казані. За його словами, у цей період уточнюватимуть “коаліційні” позиції, які безпосередньо стосуються України.
“У листопаді нічого не скінчиться. Але в листопаді, за підсумками жовтня, викристалізуються рішення, які можуть бути жахливими для України, або терпимими. У тому числі – щодо обсягів допомоги, характеру гарантій тощо. Не варто про це забувати”, — каже Копитько.
Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…
Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…
Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…
Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…
Удар міжконтинентальною ракетою по Дніпру був спробою Росії послати Україні та Заходу максимально потужний сигнал. Однак…
В Києві масштабують проєкт підготовки до зими в умовах нестачі електроенергії — встановлюють сонячні панелі…