Відстрочка від мобілізації: що робити, якщо дані не внесли в реєстр

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Деякі з них мають право на відстрочку від мобілізації.

Юрист Дмитро Франчук розповів «РБК-Україна», що робити, якщо чоловік отримав відстрочку, але дані про неї не внесли у реєстр, і які можуть бути наслідки від цього.

«Якщо дані про вашу відстрочку від військової служби не внесені до єдиного реєстру, це може створити труднощі при взаємодії з ТЦК та СП і призвести до непередбачених наслідків», – каже юрист.

За словами експерта, дані про відстрочку важливо внести у реєстр, тому що:

  • це дозволить уникнути непорозумінь при взаємодії з ТЦК та СП;
  • захистить ваші права – наявність інформації про відстрочку в реєстрі є підтвердженням вашого права на неї;
  • гарантує безпеку – ви будете впевнені, що ваша ситуація врахована при мобілізації.

Що робити, якщо дані про відстрочку не внесені у реєстр

У такому випадку Франчук радить звернутися до ТЦК та СП за місцем реєстрації і написати заяву про внесення змін до персональних даних. Для цього потрібно буде додати копії документів, що підтверджують право на відстрочку.

Також варто з’ясувати причину, чому інформація про відстрочку не була внесена до реєстру і в які терміни буде вирішено це питання.

«Переконайтеся, що всі документи, які підтверджують ваше право на відстрочку, оформлені правильно і в повному обсязі. Зробіть копії всіх необхідних документів для подання їх до ТЦК та СП. Якщо звернення не допомагає, надішліть письмовий запит у двох екземплярах із вимогою внести дані про вашу відстрочку до реєстру. Один екземпляр повинен залишитись у вас з відміткою про прийняття. Якщо військкомат не реагує, можна звернутися зі скаргою до обласного військового комісаріату або Міністерства оборони України», – зазначив Дмитро Франчук.

При виникненні труднощів, зверніться за консультацією до юриста, який спеціалізується на військовому праві. Він зможе допомогти скласти необхідні документи, представляти інтереси в ТЦК та СП, а також оскаржити незаконні дії посадових осіб.

Якщо ці методи не спрацювали, можна звернутися до адміністративного суду з позовом щодо внесення даних до реєстру.

«Важливо пам’ятати про терміни – не відкладайте вирішення цього питання. Чим раніше ви звернетеся до ТЦК та СП, тим швидше позбудетесь проблеми. Зберігайте всі документи, пов’язані з вашим правом на відстрочку. Вони можуть знадобитися вам у майбутньому», – додав юрист.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

4 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

5 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

5 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

5 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

5 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

5 години ago