Відстрочка від мобілізації: що робити, якщо дані не внесли в реєстр

В Україні триває загальна мобілізація та оголошено воєнний стан. В цей час чоловіки призовного віку отримують повістки та можуть вступити до лав ЗСУ. Деякі з них мають право на відстрочку від мобілізації.

Юрист Дмитро Франчук розповів «РБК-Україна», що робити, якщо чоловік отримав відстрочку, але дані про неї не внесли у реєстр, і які можуть бути наслідки від цього.

«Якщо дані про вашу відстрочку від військової служби не внесені до єдиного реєстру, це може створити труднощі при взаємодії з ТЦК та СП і призвести до непередбачених наслідків», – каже юрист.

За словами експерта, дані про відстрочку важливо внести у реєстр, тому що:

  • це дозволить уникнути непорозумінь при взаємодії з ТЦК та СП;
  • захистить ваші права – наявність інформації про відстрочку в реєстрі є підтвердженням вашого права на неї;
  • гарантує безпеку – ви будете впевнені, що ваша ситуація врахована при мобілізації.

Що робити, якщо дані про відстрочку не внесені у реєстр

У такому випадку Франчук радить звернутися до ТЦК та СП за місцем реєстрації і написати заяву про внесення змін до персональних даних. Для цього потрібно буде додати копії документів, що підтверджують право на відстрочку.

Також варто з’ясувати причину, чому інформація про відстрочку не була внесена до реєстру і в які терміни буде вирішено це питання.

«Переконайтеся, що всі документи, які підтверджують ваше право на відстрочку, оформлені правильно і в повному обсязі. Зробіть копії всіх необхідних документів для подання їх до ТЦК та СП. Якщо звернення не допомагає, надішліть письмовий запит у двох екземплярах із вимогою внести дані про вашу відстрочку до реєстру. Один екземпляр повинен залишитись у вас з відміткою про прийняття. Якщо військкомат не реагує, можна звернутися зі скаргою до обласного військового комісаріату або Міністерства оборони України», – зазначив Дмитро Франчук.

При виникненні труднощів, зверніться за консультацією до юриста, який спеціалізується на військовому праві. Він зможе допомогти скласти необхідні документи, представляти інтереси в ТЦК та СП, а також оскаржити незаконні дії посадових осіб.

Якщо ці методи не спрацювали, можна звернутися до адміністративного суду з позовом щодо внесення даних до реєстру.

«Важливо пам’ятати про терміни – не відкладайте вирішення цього питання. Чим раніше ви звернетеся до ТЦК та СП, тим швидше позбудетесь проблеми. Зберігайте всі документи, пов’язані з вашим правом на відстрочку. Вони можуть знадобитися вам у майбутньому», – додав юрист.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Кім Чен Ин в оточенні напівголих військових пригрозив Південній Кореї ядерним ударом (фото)

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин заявив, що його країна без вагань застосує ядерну зброю,…

6 хв. ago

З чим Путін ніяк не може змиритися: де ворог готується влаштувати ЗСУ пекло

Російські окупанти продовжують дотримуватися своєї стратегії тотального руйнування, як на українських територіях, так і в…

14 хв. ago

Джонсон відмовляв Путіна від вторгнення до України: але “фюрер” боявся ракет НАТО

Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон намагався відмовити диктатора РФ Володимира Путіна від вторгнення до України. Втім, "фюрер" боявся, що…

24 хв. ago

Готується відставка Буданова, Сирського і Умєрова: хто їх замінить на посадах

Офіс президента Володимира Зеленського нібито обговорює можливість відставки командувача ЗСУ Олександра Сирського, керівника Головного управління…

27 хв. ago

Стосується всім, хто виїхав: почалася мобілізація за кордоном – усі подробиці

У польському Любліні на базі консульства України відкрився перший рекрутинговий центр, який приймає добровольців із…

33 хв. ago

Навіть “Горбатий”: поляк випадково знайшов кладовище авто з рідкісними моделями

Один із мешканців Польщі випадково наткнувся на звалище занедбаних автомобілів, де можна побачити й українські…

44 хв. ago