Посилення мобілізації в Україні призвело до того, що на фронті виявляється все більше чоловіків, які не бажають воювати.
Про це пише “Deutsche Welle”.
Жодної користі ЗСУ це не приносить. Насильно мобілізовані солдати не прагнуть здійснювати подвиги, терпіти поневіряння, виконувати накази, та й загалом – боротися з окупантами на полі бою.
За даними Офісу генпрокурора, у першій половині 2024 року в Україні було відкрито 29,8 тис кримінальних справ, пов’язаних із втечею військових. При цьому 18,6 тис чоловіків, які опинилися на фронті, звинувачуються в самовільному залишенні військових частин, а 11,2 тис – у дезертирстві.
За весь 2023 рік було заведено лише 24,1 тис справ через втечу військових. У 2022 році чоловіки мали більше мотивації воювати – на втікачів з армії завели всього 9,4 тис справ.
Враховуючи, що чисельність ЗСУ 880 тис осіб, то нескладно підрахувати, що за час війни з армії втік щонайменше кожен 14-й боєць. Причому останнім часом кількість дезертирів постійно зростає.
Це наочно показує, який настрій панує у ЗСУ та у суспільстві. Чоловіки у країні масово ухиляються від мобілізації, роблять собі фальшиві довідки та бронь, тікають за кордон. Якщо не вдається ухилитися від служби і вони опиняються на фронті, то тікають уже з армії.
В Україні від квітня 2025-го посилюється відповідальність за спроби “вислизнути” від мобілізації. І мова вже…
Російська армія захопила більшу частину населеного пункту Розлив, що спричинило суттєве погіршення ситуації на Курахівському…
За словами президента США, законодавство дозволяє йому втретє балотуватися. "Багато людей хочуть, щоб я це…
Російський генерал Сергій Суровікін у жовтні 2022 року розглядав можливість нанесення тактичного ядерного удару по ЗСУ, щоб…
Планеті загрожує нова екологічна криза — прісноводні озера по всьому світу стрімко втрачають кисень. І…
Наприкінці наступного тижня, 31 березня — 6 квітня, починаючи з північних та західних областей можливе суттєве зниження температури, випадання снігу…