Посилення мобілізації в Україні призвело до того, що на фронті виявляється все більше чоловіків, які не бажають воювати.
Про це пише “Deutsche Welle”.
Жодної користі ЗСУ це не приносить. Насильно мобілізовані солдати не прагнуть здійснювати подвиги, терпіти поневіряння, виконувати накази, та й загалом – боротися з окупантами на полі бою.
За даними Офісу генпрокурора, у першій половині 2024 року в Україні було відкрито 29,8 тис кримінальних справ, пов’язаних із втечею військових. При цьому 18,6 тис чоловіків, які опинилися на фронті, звинувачуються в самовільному залишенні військових частин, а 11,2 тис – у дезертирстві.
За весь 2023 рік було заведено лише 24,1 тис справ через втечу військових. У 2022 році чоловіки мали більше мотивації воювати – на втікачів з армії завели всього 9,4 тис справ.
Враховуючи, що чисельність ЗСУ 880 тис осіб, то нескладно підрахувати, що за час війни з армії втік щонайменше кожен 14-й боєць. Причому останнім часом кількість дезертирів постійно зростає.
Це наочно показує, який настрій панує у ЗСУ та у суспільстві. Чоловіки у країні масово ухиляються від мобілізації, роблять собі фальшиві довідки та бронь, тікають за кордон. Якщо не вдається ухилитися від служби і вони опиняються на фронті, то тікають уже з армії.
Нардепка Мар’яна Безугла планує долучитися до акцій протесту, що відбудуться сьогодні. Вона підкреслює, що не…
Джо Байден готує книжку про своє президентство. Він вже домовився з видавцем і підписав контракт…
Під крижаним покривом Антарктиди ховаються структури, про існування яких досі не здогадувалися. Дослідники виявили вражаючу…
Україна опинилася між двома джерелами загроз. Поряд із російською агресією зростає занепокоєння з приводу дій…
В Україні не передбачено мобілізацію чоловіків, яким виповнилося понад 60 років. Такі громадяни вважаються непридатними…
Уряд Молдови домагається повернення Володимира Плахотнюка з Греції, де його затримали за запитом Інтерполу. Генпрокуратура…