Чеського добровольця Філіпа Сімана, який у березні 2022 року воював у складі батальйону “Карпатська Січ” на боці України, судять за незаконну службу в українській армії та мародерство в зоні бойових дій. Про це повідомило видання České noviny.
Як йдеться у матеріалах справи, Філіп Сіман пройшов базову військову підготовку, був озброєний, а потім разом з групою, якою командував, вирушив до міст Ірпінь і Буча, де йому було доручено патрулювати окопи і проводити так звані “зачистки”. Вже у квітні 2022 року чеха затримали українські військові, він звільнився та повернувся на батьківщину.
Відповідно до обвинувального акту, під час служби в українському добровольчому батальйоні Сіман неодноразово привласнював речі як загиблих солдатів, так і цивільних осіб, зокрема:
Прокурор під час судового засідання зазначив, що Сіман, як військовослужбовець, повинен був знати норми міжнародного гуманітарного права, а також заявив, що він не мав дозволу від президента Чехії воювати в іноземній армії.
У суді Сіман пояснив, що поїхав воювати в Україну, тому що його родина має українське коріння.
Він також послався на публічну заяву прем’єр-міністра Чехії Петра Фіали, який на початку березня 2022 року сказав, що він і тодішній президент Мілош Земан можуть гарантувати безкарність людям, які поїхали воювати за Україну, шляхом скасування смертної кари.
Щодо обвинувачень у мародерстві, то, за словами Сімана, всі підрозділи базувалися в покинутих будинках українських мешканців, тому для бійців було звичайною справою використовувати підручні засоби, а знайдені цінності, гроші або електроніку несли “в штаб” на випадок, якщо росіяни знову захоплять ці об’єкти.
Сіман повідомив, що каблучку він не вкрав, а отримав від українського керівництва, адже вона була частиною історії про загиблого російського солдата, яку начебто вигадали його командири, щоб символізувати здатність українського опору до виживання.
Букридер чех вважав планшетом, на якому може міститись розвідувальна інформація.
Срібні злитки Сіману нібито дозволили залишити собі військові, а золотий злиток він лише сфотографував на свій мобільний телефон.
Громадянин Чехії також заперечив, що зберігав будь-які інші коштовності, гроші або дизайнерські окуляри. Він сказав, що кисневу маску взяв лише для того, щоб вона нагадувала йому про те, що він служив в Україні.
Водночас Сіман наголосив, що привласнення цих речей було морально неправильним.
Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…
Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…
Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…
В Україні затверджено нові правила щодо обов’язкової базової військової підготовки для студентів чоловічої статі. Відмова…
За процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора народному депутату України VII-IX скликань Вадиму Новинському повідомлено про…
Один із мальовничих островів у Карибському морі дуже популярний серед туристів. Однак там не можна…