Скільки днів військовий може перебувати “на нулі” та як відбувається ротація

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський нещодавно повідомив про успішний запуск процесу ротації та заміни частин і підрозділів, що тривалий час виконували бойові завдання на передовій. За його словами, ця зміна позитивно вплине на морально-психологічний стан бійців.

З цього приводу він висловився в Telegram.

Відзначимо, що ротація – це процес планового переміщення військовослужбовців на рівнозначні за військовим званням посади. Метою ротації є підвищення професійних компетентностей військових, їх мотивації до розвитку, запобігання корупції та забезпечення більш доцільного службового використання. Вона також дозволяє замінювати військовослужбовців у зонах з особливими умовами.

Особливості нових ротацій

Військовий експерт Дмитро Снєгирьов зазначив, що з початку повномасштабної війни в Україні майже не проводилися ротації, що залучали б цілі підрозділи. Раніше ротації відбувалися лише в межах самих підрозділів, що призводило до певних проблем. Наприклад, підрозділи, що перебували на передовій протягом двох років, мали заміняти лише окремих військових, що не завжди було ефективним.

Наразі відбулася заміна цілих підрозділів, що виконували бойові завдання. Зокрема, на Авдіївському напрямку було проведено ротацію захисників Авдіївки – 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, яка два роки перебувала на цьому напрямку, на Третю окрему штурмову бригаду.

Терміни перебування на передовій

Одним із ключових аспектів ротації є терміни перебування бійців на передовій. Командування Збройних сил України встановлює ці терміни відповідно до потреб та завдань. Детальна інформація про терміни перебування військових на передовій не розголошується.

До речі, психологи рекомендують проводити заміну особового складу, що перебуває на передовій, не пізніше ніж через 25-30 діб активної участі в бойових діях. У “Пораднику для офіцерів та сержантів” зазначено, що пік боєздатності підрозділу припадає на 10-20 добу бойових дій, після чого вона починає знижуватися, і через 30-40 діб підрозділ потрібно відводити на відпочинок.

Ольга Степанова

Recent Posts

Не наші методи: нардеп “Слуги народу” вважає, що гроші добровольцям ЗСУ не потрібні

Народний депутат Ігор Кривошеєв називає виплати військовим "неправильною мотивацією". Народний депутат від "Слуги народу" Ігор Кривошеєв вважає,…

8 секунд ago

Через густий туман у Києві трапилось багато серйозних ДТП: подробиці та фото, відео

У суботу, 5 жовтня, Київ опинився в умовах густого туману, що спричинило значне ускладнення ситуації…

14 хв. ago

Окупанти будуть атакувати Запоріжжя: у ЗСУ спрогнозували, кили буде гаряче

Ситуація на Запорізькому напрямку неспокійна. Окупанти можуть активізувати штурми вже найближчими днями. Але прямо зараз активність росіян…

32 хв. ago

Українцям пропонують виживати на 3000 гривень: у владі кажуть – це реально

Проєкт державного бюджету на 2025 рік передбачає замороження соціальних стандартів через обмежені ресурси. Зокрема, підвищення…

45 хв. ago

Захід перейшов до потужного тиску на Зеленського з метою припинення війни – El Pais

Союзники України розпочинають новий етап тиску на Київ, щоб домовитися про закінчення війни. Про це…

53 хв. ago

“Це найкращий доказ”: кумедне відео зі сніговою людиною стало вірусним у соцмережах

Вірусна поява в лісах Оклахоми міфічної істоти Бігфута, схожої на снігову людину, викликала бурю емоцій в…

59 хв. ago