Скільки днів військовий може перебувати “на нулі” та як відбувається ротація

Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський нещодавно повідомив про успішний запуск процесу ротації та заміни частин і підрозділів, що тривалий час виконували бойові завдання на передовій. За його словами, ця зміна позитивно вплине на морально-психологічний стан бійців.

З цього приводу він висловився в Telegram.

Відзначимо, що ротація – це процес планового переміщення військовослужбовців на рівнозначні за військовим званням посади. Метою ротації є підвищення професійних компетентностей військових, їх мотивації до розвитку, запобігання корупції та забезпечення більш доцільного службового використання. Вона також дозволяє замінювати військовослужбовців у зонах з особливими умовами.

Особливості нових ротацій

Військовий експерт Дмитро Снєгирьов зазначив, що з початку повномасштабної війни в Україні майже не проводилися ротації, що залучали б цілі підрозділи. Раніше ротації відбувалися лише в межах самих підрозділів, що призводило до певних проблем. Наприклад, підрозділи, що перебували на передовій протягом двох років, мали заміняти лише окремих військових, що не завжди було ефективним.

Наразі відбулася заміна цілих підрозділів, що виконували бойові завдання. Зокрема, на Авдіївському напрямку було проведено ротацію захисників Авдіївки – 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка, яка два роки перебувала на цьому напрямку, на Третю окрему штурмову бригаду.

Терміни перебування на передовій

Одним із ключових аспектів ротації є терміни перебування бійців на передовій. Командування Збройних сил України встановлює ці терміни відповідно до потреб та завдань. Детальна інформація про терміни перебування військових на передовій не розголошується.

До речі, психологи рекомендують проводити заміну особового складу, що перебуває на передовій, не пізніше ніж через 25-30 діб активної участі в бойових діях. У “Пораднику для офіцерів та сержантів” зазначено, що пік боєздатності підрозділу припадає на 10-20 добу бойових дій, після чого вона починає знижуватися, і через 30-40 діб підрозділ потрібно відводити на відпочинок.

Ольга Степанова

Recent Posts

Алкоголь, від якого варто відмовитися взимку: які ризики виникають

Зима — це час зниження температур та чималої кількості свят, які нерідко відзначають з алкоголем.…

5 години ago

Популярна столиця Європи введе податок для туристів: скільки доведеться заплатити

У 2026 році в Единбурзі офіційно запровадять туристичний податок, що стане першим таким випадком у Шотландії.…

5 години ago

До 25 тисяч штрафу: кому із військовозобов’язаних дали 3 тижні на проходження ВЛК

Військовозобов'язані громадяни України, які раніше отримали статус обмежено придатних до військової служби, повинні самостійно пройти…

5 години ago

Водіїв попередили про 3 схеми обману під час аварій з пішоходами

Шахраї часто використовують інсценування наїзду на пішохода, щоб змусити водіїв відкупитися і не ставати фігурантами…

5 години ago

Нові тарифи на газ та доставку: який “сюрприз” готує комуналка у 2025 році

Для багатьох українців, особливо у холодні місяці, платежі за газ та збори за доставку чинять…

5 години ago

Студентів, які не складуть іспит з базової загальновійськової підготовки, відрахують з ВНЗ

З першого вересня 2025 року у вищих навчальних закладах розпочнеться базова загальновійськова підготовка. У Міноборони…

5 години ago