Авторка Youtube-каналу "Валентина: Життя у Німеччині", поділилася свіжим оновленням про ініціативу "Job Turbo" та перспективи працевлаштування для українських біженців у Німеччині після завершення мовних курсів рівня B2.
Авторка Youtube-каналу “Валентина: Життя у Німеччині”, поділилася свіжим оновленням про ініціативу “Job Turbo” та перспективи працевлаштування для українських біженців у Німеччині після завершення мовних курсів рівня B2.
У листі, який отримала одна з підписниць Валентини, Міністерство праці та соціальної політики Німеччини у співпраці з послом України закликає українських біженців активно шукати роботу.
У зверненні наголошується, що з початком повномасштабного вторгнення Росії в Україну багато українців знайшли прихисток у Німеччині та інших європейських країнах. За цей час вони мали можливість пройти інтеграційні курси та підвищити рівень володіння німецькою мовою.
Міністерство повідомляє, що “з початком війни 160 000 громадян України змогли працевлаштуватися в Німеччині”, і закликає решту наслідувати їхній приклад.
Лист також містить згадку про те, що набутий у Німеччині досвід, професійні контакти та знання мови стануть у нагоді при відбудові України після повернення на батьківщину. Зокрема, ці навички можуть бути корисними при працевлаштуванні у німецьких компаніях, які працюватимуть в Україні.
Міністерство наголошує на гострій потребі Німеччини в робочій силі, особливо у висококваліфікованих кадрах. У листі зазначається, що центри зайнятості докладатимуть зусиль, аби запропонувати вакансії, які відповідають професійному досвіду біженців. Водночас, навіть робота не за фахом може стати важливим кроком на шляху до кращого працевлаштування в майбутньому.
Щодо підтримки у пошуку роботи, у листі йдеться про регулярні співбесіди в центрах зайнятості (раз на півтора місяці), метою яких є допомога у працевлаштуванні та зменшення потреби в соціальній допомозі. Міністерство також закликає проявляти власну ініціативу та використовувати різні шляхи пошуку роботи, такі як соціальні мережі, ярмарки вакансій та ініціативні листи.
Окрім того, у листі міститься інформація про підтримку в процесі визнання професійних кваліфікацій, отриманих в Україні, та можливості продовження вивчення німецької мови паралельно з роботою. Німецький уряд обіцяє всебічну підтримку, зокрема й після працевлаштування, наприклад, у вигляді покриття медичної страховки та часткової оплати житла у випадку недостатнього заробітку.
Валентина ділиться власним досвідом пошуку роботи: “Я вже півроку як безробітня, і мені за ці півроку прислали тільки чотири вакансії. Я відправила резюме, але жодної відповіді, тому що в мене німецька типу B1”. Попри це, вона залишається відкритою до нових пропозицій і радить проявляти активність у пошуку роботи.
На Дніпропетровщині суд засудив пенсіонера до трьох років позбавлення волі за ухилення від мобілізації. Амур-Нижньодніпровський…
Ідея міністра фінансів Сергія Марченка про розкриття банківської таємниці в Україні має низку загроз. Таке рішення може…
Військовозобов'язаному синові народного депутата Петра Порошенка Олексію, нібито загрожує штраф через неявку за військовим порядком.…
Україна без підтримки США та НАТО не зможе зберегти свою незалежність після нападу Росії. Таку думку висловила колишня…
На спеціалізованих порталах, зокрема на популярному сайті OLX, часто публікуються оголошення про продаж елітних порід тварин, що…
В Україні багато хто здивується, що за користування радіо у власному автомобілі можуть стягувати штрафи.…