Загальна мобілізація: чоловікам з інвалідністю доведеться повторно пройти ВЛК

З початку повномасштабного вторгнення чоловіків, які отримали інвалідність, стало більше. Ці особи мають повторно пройти ВЛК, адже висновок щодо стану здоров’я деяких громадян може викликати сумніви.

Про це заявив член комітету Верховної Ради з питань нацбезпеки, оборони та розвідки, нардеп “Слуги народу” Федір Веніславський в інтерв’ю “РБК-Україна”.

Нововведення стосується чоловіків віком від 18 до 60 років, які:

  • мають інвалідність II групи;
  • мають інвалідність ІІІ групи;
  • визначені обмежено придатними з 24 лютого 2022 року.

Переобстеження можна пройти у:

  • медико-соціальній експертизі;
  • військово-лікарняній комісії.

Однак, зобов’язання не стосується осіб, які отримали інвалідність з народження.

“І її точно не треба перевіряти знову, якщо вона, наприклад, глуха від народження. Але всі ці деталі ми вже будемо прописувати на етапі погодження поправок”, – наголосив Веніславський.

Як зміниться мобілізація для осіб з інвалідністю

В останній редакції законопроєкту №10378 щодо внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на удосконалення окремих аспектів мобілізації, військового обліку та військової служби йдеться про те, що в Україні невдовзі зміниться порядок отримання відстрочки від мобілізації.

В тексті документа зазначено, що чоловіки, які перебувають у віковій групі для призову, зможуть отримати відстрочку від мобілізації не лише за умови інвалідності, а й через наявність конкретного захворювання.

Також передбачено, що нововведення стосуватиметься не лише самого хворого, але і його членів сім’ї. Варто врахувати, що цей механізм може породжувати ризики корупції.

Стан здоров’я особи визначатиме її можливість виконання конкретних обов’язків. Наприклад, захворювання, яке може бути передане іншим людям, таке як туберкульоз, може обмежити участь особи в завданнях, де є тісний контакт з іншими.

Важливо зауважити, що навіть у разі наявності хвороби, яка потребує постійного лікування, це не заважає можливості особи брати участь у захисті України. Відповідні завдання, де вони можуть бути корисними, будуть визначені для таких осіб. Станом на зараз відповідне міністерство працює над системою врахування стану здоров’я тих, хто висловлює бажання захищати Україну.

Ольга Степанова

Recent Posts

Це не просто трюк: Орбан відреагував на заяву Путіна про удар балістикою по Україні

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан відреагував на удар балістичною ракетою Росії по Дніпру. За словами угорського…

7 хв. ago

Над Буковелем помітили дивний літак: фото викликали обговорення у мережі

Над Буковелем, популярним всесезонним курортом у серці Карпат, помітили літак, не схожий на військовий. Відповідні…

16 хв. ago

Путін «попереджатиме» українців про «Орєшнік». Пєсков повідомив деталі

Прессекретар глави РФ Володимира Путіна Дмитро Пєсков заявив, що російська армія «відпрацьовує механізми оповіщення» українців про загрозу ударів балістичними…

24 хв. ago

Польща видає “сірі паспорти” для українців: хто має право і що потрібно для отримання

В Україні для громадян, які змушені були покинути свої домівки через війну та отримали статус…

31 хв. ago

Окупанти частково захопили Курахове, – аналітик BILD

Російські окупанти на даний час захопили 25% міста Курахове Донецької області. Про це повідомив експерт BILD з аналізу відкритих…

40 хв. ago

ГУР повідомили, чим насправді били по Дніпру: це не «Рубіж» і не «Орєшнік»

21 листопада 2024 року держава-агресор росія завдала удару по території України, застосувавши балістичну ракету ймовірно…

49 хв. ago