Без “рабовласницьких” норм: до ВР подали альтернативний законопроект про мобілізацію

До Верховної Ради подали альтернативний законопроєкт щодо мобілізації. Законопроєкт має запобігти “полюванню на людей” на вулицях України та захистити базові права і свободи громадян. Про це розповів у Facebook ініціатор документу, народний депутат від фракції “Слуга народу” Георгій Мазурашу.

За словами нардепа, законопроект Кабміну насправді спрямований на “посилення рабовласництва” в Україні, тому він пропонує альтернативний варіант, у якому він “спробував скорегувати критично негативні урядові пропозиції в бік здорового глузду”.

“Такі законодавчі ініціативи, як 10449 в частині “рабовласницьких” норм працють на розкол суспільства, і комплексно шкодять – і громадянам, і Армії, і економіці, і обороноздатності, і країні в цілому”, – прокоментував законопроект Кабміну Мазурашу.

Він закликає уряд відмовитися від практики призову до армії без добровільної згоди громадян та наголошує на необхідності визначення чітких критеріїв для призову.

“Зафіксувати, що призивають лише реально готових фізично і морально (за письмової згоди), а інші ніж будуть поповнювати ряди “відказників”, СЗЧесників (військових, які самовільно залишили військову частину – ред.), нехай працюють на економіку – в тилу, або навіть за кордоном, якщо тут немає роботи з оплатою, яка дозволяє мінімум забезпечувати себе і сімʼю”, – зазначив Мазурашу.

Крім того, нардеп вважає, що для зміцнення обороноздатності та підвищення готовності Збройних Сил України необхідно відмовитися від “полювання на цивільних” та показових рейдів ТЦК. Він наголосив, що держава не повинна ставитися до своїх громадян як до рабів.

Законопроект про мобілізацію

Нагадаємо, 30 січня Кабінет міністрів передав до Верховної Ради нову версію законопроєкту про мобілізацію. Згідно з пояснювальною запискою, документ передбачає вдосконалення процедури військового обліку, зміни призовного віку, надання відпустки військовослужбовцям та інше.

Крім цього, законопроєкт про мобілізацію потребує включення норми про ротацію військових. Наразі цієї норми в законопроєкті немає, але ця тема обговорювалась, і можливо, що народні депутати запропонують її включення між першим і другим читаннями.

Нагадаємо, після розгляду правок у законопроекті відбудеться фінальне голосування. Якщо закон отримає підтримку, його підпише Спікер і відправить президенту. Очікується, що закон не набуде чинності до березня, а після його прийняття передбачається ще місяць перехідного періоду.

Yuriy

Recent Posts

66-річний мільярдер назвав одну рису, яка необхідна для досягнення успіху

66-річний мільярдер Джей Чаудрі домігся успіху ще в 90-ті. Його статки оцінюють у 9,5 мільярда доларів Видання CNBC пише,…

8 хв. ago

Столичний поліцейський живе у пентхаусі тещі, яка за життя заробила 100 грн – розслідування

Заступник начальника Головного управління Нацполіції Києва Тарас Полієнко живе у дворівневих апартаментах тещі на 220…

17 хв. ago

Шахрайська схема з залізничними квитками: УЗ попередила про наслідки для покупців

"Укрзалізниця" виявила, що під час купівлі квитків на популярні рейси спекулянти пробують обійти ідентифікацію покупця через…

29 хв. ago

Користувачі Apple масово скаржаться на iOS 18: як оновлення “вбиває” iPhone

Користувачі iPhone масово скаржаться на проблеми зі смартфонами – швидко розряджається батарея. Ця проблема з'явилась…

38 хв. ago

Обмежено придатних українців до 25 років не братимуть до війська: що буде з уже мобілізованими

В Україні припинять мобілізацію обмежено придатних чоловіків віком до 25 років. Відповідний указ видасть Міністерство…

47 хв. ago

“Він просто геній”: пілот-віртуоз посадив літак лише з одним робочим колесом в шасі (відео)

Пілот-віртуоз здійснив "хрестоматійну" аварійну посадку на одному колесі. На драматичних кадрах можна побачити, як літак…

56 хв. ago