Основна частина військовослужбовців нової української 155-ї окремої механізованої бригади (ОМБр) імені Анни Київської, яка, як повідомлялося раніше, почала розвалюватися, не доїхавши до фронту, були ненавчені мобілізовані, які тільки-но були зараховані на службу та прослужили менше двох місяців. Цю інформацію Радіо Свобода на умовах анонімності підтвердив причетний до створення підрозділу офіцер бригади, який наразі перебуває в СЗЧ.
За словами військового, у нього самого до зарахування до бригади не було жодної підготовки, однак, незважаючи на це, його призначили на посаду командира взводу в підрозділі інженерного забезпечення бригади. Він стверджує, що ані відповідних знань військової справи, ані необхідних навичок – не мав. До того ж, за його словами, якщо солдати проходили курс базової військової підготовки, то він його не проходив з огляду на те, що вже мав офіцерське звання.
“Я не є кадровим офіцером. Я навчався 20 років тому і пройшов військову кафедру. Оскільки маю вищу освіту, то одразу присвоїли звання молодшого офіцера, – розповів він. – Хлопців, які були рядовими солдатами, то їх забирали щодня на базову загальну військову підготовку. Я її не проходив. Я підійшов до командирів і кажу, а ви чимось будете нас навчати? Я розумію, що людей ви набрали, у форму одягли, але я не можу таку відповідальність на себе брати, керувати взводом і наражати людину на небезпеку. Я нічого не знаю. Мені відповіли, що мене відправлять на навчання до Франції”.
Але й у Франції, де він пробув місяць, його нічому не навчили, заявив військовий:
“Туди забирали тих, хто за “штаткою” вже був розписаний на певні посади. Те, що показували по телевізору, що десь там на полігоні бігали, стріляли, це, в принципі, воно відбувалося, але мені здається, що ця підготовка трішки недостатня, з огляду на те, скільки на це грошей витратили… Підготовки, як я собі уявляв на третій рік війни, якою б вона мала бути, то її немає. Я, наприклад, не знаю, що я маю робити. Я не готовий підставляти і виконувати якісь команди з ненавченими людьми, плюс я сам ненавчений. У мене має бути в підпорядкуванні близько 30 людей. Я не готовий їхніми життями ризикувати”.
Військовий додав, що ще у Франції втекло понад півсотні бійців, набагато більше самовільно залишили частину вже в Україні. За його словами, після повернення з Франції, попри повідомлення про організаційні проблеми, частина бригади вже перебувала на передовій, поблизу Покровська Донецької області.
“Прийшов наказ про переведення в піхоту і дуже багато людей пішло в СЗЧ. Через три дні нас відправили на Дніпропетровщину. А ще через день прийшов наказ виїжджати в населений пункт за 20 кілометрів від лінії фронту. Мій командир написав мені: “збери 9 людей, завтра ви їдете в конкретне місце”. Я в нього запитав, що там робити. Каже, “не знаю”. Тобто, що командири непрофесійні, що людей не навчили”, – розповів він.
Причини того, чому особисто він ухвалив рішення піти в СЗЧ, військовий описав так:
“Краще я піду в СЗЧ, якщо спіймають, то двері в’язниці, рано чи пізно, відчиняться, а кришка труни не відчиниться. Ми маємо знайти якийсь підхід до людей. Їх забезпечити відповідним навчанням. Виходить так, усі мовчать, приходить якась команда зверху, її треба виконати. Хоч як-небудь, хоч через одне місце, але її треба виконати. Це неправильно. Люди ненавчені. Це проблема номер один”.
Як повідомляє видання, створення 155-ї бригади імені Анни Київської було частиною масштабного проєкту з формування нових бригад, для яких Україна мала знайти людей, а міжнародні партнери – озброєння. Зазначена бригада мала символізувати історичну єдність України та Франції.
Почала формуватися бригада в березні 2024 року. Її командиром було призначено полковника Збройних сил України Дмитра Рюмшина, який до того виконував обов’язки командира 47-ї ОМБр. За формування та комплектування бригади відповідало Оперативне командування “Захід”.
Восени 2024 року 155-та бригада виїхала на навчання до Франції, яка зобов’язалася її озброїти і навчити. У підсумку, як раніше повідомлялося, на оснащення бригади Україна, Франція і Польща витратили місяці і мільйони доларів.
Сучасний світ має чимало пасток для людей і щороку лікарі попереджають, що неправильний спосіб життя…
Виявляється деякі солодощі можуть бути корисними для здоров'я, тому їх не можна виключати з раціону.…
В Україні жінки, які виховували дітей з інвалідністю з дитинства, можуть вийти на пенсію достроково…
Українцям розповіли, коли ФОП можуть не сплачувати військовий збір. Про це пише "24 Канал", посилаючись на дані Державної…
Українці, які мають заборгованість із оплати рахунків за воду, зіткнуться з відключенням водопостачання. Так, бригади…
У Японії, де триває стрімке падіння народжуваності, до 2720 року залишиться лише одна дитина молодша 14 років,…