Politico назвало 4 сценарії завершення війни в Україні

Пошуки прийнятного сценарію завершення війни в Україні досі не призводять до успіху. Все впирається в кардинальні відмінності у поглядах цього питання в обох сторін. При цьому видання Politico все ж таки представило найбільш реалістичні сценарії, які можуть бути реалізовані в Україні.

У матеріалі йдеться, що у ЗМІ вже давно обговорюють бразильсько-китайський план. Ініціатива Китаю та Бразилії передбачає “заморожування” поля бою без ескалації та провокацій; прямий діалог і деескалацію на шляху до припинення вогню, за яким настане міжнародна мирна конференція; гуманітарну допомогу та обмін військовополоненими; відмова від використання зброї масового ураження; від атак на ядерні електростанції; зміцнення міжнародного співробітництва.

Також іноді обговорюється ізраїльська модель. Ізраїль формально не є частиною НАТО, скоріше це близький союзник США і багатьох європейських країн, які постачають величезну кількість зброї, а також надають дипломатичну підтримку. Крім того, Ізраїль розвинув власну промисловість зброї світового рівня.

Цю ідею підтримують західні дипломати та навіть президент США Джо Байден. Перевагою цієї моделі є те, що вона не прив’язує Україну до НАТО, щоб не втягнути Альянс у війну з Росією.

Однак ця модель має і суттєві мінуси, зазначає Politico.

“Україна ризикує перетворитися на країну, яка живе у постійній небезпеці війни. Хоча це не завадило Ізраїлю стати історією економічного успіху, масштаб загрози, з якою зіткнувся Київ, набагато більше, і це може злякати інвестиції, залишивши Україну тендітною країною, яка не здатна стояти на ногах” , – йдеться у публікації.

Приміряють Україні також модель Німеччини. Скандинавські країни вважають, що поділ Німеччини під час холодної війни, коли західна частина країни вступила до НАТО, а східна була під радянським контролем, може стати прикладом для України. Західна Україна буде орієнтована на Захід і, можливо, вступить до НАТО, тоді як окуповані Росією провінції на сході поки залишаться за її межами.

Як зазначає Politico, саме цю ідею нині, схоже, підтримує Володимир Зеленський. Водночас Кремль непохитний у тому, що жодна частина України не має приєднатися до альянсу.

Також експерти обговорюють модель Фінляндії. Країна зазнала нападу СРСР в 1939 році і була змушена поступитися частиною території і погодитися на нейтралітет, щоб не бути повністю поглиненою. Під час холодної війни країна залишалася частиною Заходу, та її суверенітет було обмежено, а економіка прив’язана до Радянського Союзу.

Ця ідея циркулює у деяких аналітичних центрах і мала підтримку у Берліні, хоча німецькі чиновники зараз дистанціюються від цієї концепції. Проте сама Фінляндія вважає, що це жахлива ідея.

Романчук Микола

Recent Posts

Соцмережі змушують наш мозок “гнити”: дослідження

Соціальні мережі значно змінили наше сприйняття інформації та способи взаємодії з суспільством, але це має…

7 хв. ago

Мобілізація за кордоном: усіх українців, які виїхали, доставлятимуть додому у 2025 році

Стало відомо, що пілотна програма, спрямована на сприяння поверненню українців з-за кордону, має бути запущена…

11 хв. ago

Бензин за новою формулою: що зміниться наступного року

Український ринок пального очікують суттєві зміни у 2025 році через низку нових законодавчих ініціатив та…

14 хв. ago

Назвали несподіваний суперпродукт, який сприяє довголіттю

Бобові - це цінне джерело рослинного білка та безлічі інших корисних речовин. Ці продукти можуть…

31 хв. ago

Пакуйте валізи: Українців масово повертатимуть із-за кордону, почнуть з Німеччини

От новина так новина! Здається, часи, коли українці масово виїжджали за кордон, рятуючись від війни,…

40 хв. ago

У Німеччині представили найдорожчу ялинку із чистого золота

Компанія Pro Aurum представила найдорожчу у світі ялинку, яку виготовили з 2024 золотих монет Віденської філармонії. Про…

43 хв. ago