“Криза української ППО”: другий день поспіль ракети РФ уражають аеродром і цінні літаки

Україні не вистачає засобів ППО для захисту найвразливіших авіабаз. Днями російський дрон виявив шість українських літаків Су-27 на відкритому просторі аеродрому в Миргороді, що за 160 км від російського кордону. Про це пише Forbes.

Потім прилетіла російська балістична ракета “Іскандер” і знищила два цінні надзвукові винищувачі — можливо, 5% від загального числа українських Су-27.

Надалі стався подібний випадок. Російський дрон злетів над повітряною базою в Полтаві, після кількох годин спостереження завдали удару ракетою “Іскандер” — було пошкоджено, якщо не зруйновано, військовий вертоліт Мі-24.

Втрати значні для українських ПС і бригад армійської авіації. Адже всього є кілька десятків МіГів і Су, і немає очевидного джерела для поповнення. В української армії, за словами журналістів, є приблизно 50 Мі-24.

Так, Україна збирається отримати від своїх європейських союзників 85 літаків Lockheed Martin F-16 і приблизно десять Dassault Mirage 2000. Але ці нові літаки будуть так само вразливі на землі, як й інші.

Автори публікації називають це кризою української ППО. Як правило, ЗСУ захищають свої найважливіші бази за допомогою ракет класу “земля-повітря”. Але українські ПС і армія насилу одночасно прикривають міста, великі зосередження військ і прифронтові бази, як-от у Миргороді та Полтаві.

Цифри підкреслюють масштаб проблеми. ЗСУ і ПС України вступили в повномасштабну війну з приблизно 400 зенітно-ракетними комплексами. Через двадцять вісім місяців Україна, за оцінками Forbes, втратила приблизно 140 таких систем і придбала майже сотню на заміну.

Журналісти вважають, що в теорії ЗСУ втратили всього 10% своїх довоєнних сил ППО. Але ці сили розтягнуті набагато менше, ніж до лютого 2022 року. Обстріли українських міст — націлені на житлові будинки, лікарні та навіть церкви — змусили зосередити найкращу протиповітряну оборону навколо найбільших міст.

Ці системи повинні були звідкись прийти. Очевидно, що, віддаючи пріоритет захисту великих міст, аеродроми залишаються не настільки захищеними. Російський безпілотник, який стежив за Полтавою, спостерігали пересічні громадяни іхЄ–з землі протягом трьох годин, перш ніж прилетів “Іскандер”. Але ні в кого не було можливості його збити.

У росіян та сама проблема. Вони теж щосили намагаються захистити свої авіабази від українських ракет і безпілотників. Різниця лише в тому, що у РФ більше баз і літаків — і вона може зазнати великих втрат.

США анонсували пакет допомоги на суму 2,3 млрд доларів на середину липня, який, як повідомляють, міститиме численні системи протиповітряної оборони, зокрема ракети Patriot великої дальності та ракети середньої дальності NASAMS.

Але цілком можливо, що нові засоби захисту призначені для захисту міст, а не авіабаз.

“Важливо, щоб були засоби протиповітряної оборони, щоб захистити райони, в які ви вкладаєте кошти”, — сказав держсекретар США Ентоні Блінкен.

Мобільні групи ППО, які використовує Україна для боротьби з дронами, якщо і були присутні в районі Миргорода і Полтави, то вони або не помітили російські дрони, які пролітали над головою, або не змогли їх вразити, зазначають журналісти.

Ольга Степанова

Recent Posts

Для хлопців у вишах введуть нове правило: доведеться пройти кожному

З наступного навчального року в українських університетах для хлопців вводять обов’язкову військову підготовку, відмова від…

9 хв. ago

Графіки відключень електроенергії повернуться: українців уже попередили

Очікується, що ситуація з електропостачанням в Україні залишиться стабільною до середини листопада, якщо не відбудеться…

17 хв. ago

Телеведуча оголосила про власну смерть: “побачимось на іншому боці”

Популярна австралійська телеведуча Фіона Макдональд оприлюднила новину про свою власну смерть у віці 67 років.…

27 хв. ago

ПВК “Вагнер” у Малі: що сталося з найманцями, які потрапили в полон до туарегів, — Reuters

У ПВК "Вагнер" заявили, що їхній найманець, якого повстанці-туареги в Малі взяли в полон живим,…

37 хв. ago

Без згоди не заберуть: хто має імунітет від мобілізації

Під час воєнного стану в Україні діє загальна мобілізація, однак законодавством визначено, що деякі категорії…

45 хв. ago

Рада не пощадила українців: нардепи підтримали історичне підвищення податків

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради підтримав до другого читання законопроєкт…

52 хв. ago