У Києві готувались до вуличних боїв за “чеченським сценарієм”, – військовий

У Києві на початку широкомасштабного вторгнення готувались до вуличних боїв за “чеченським сценарієм”. Про це розповів командир батальйону безпілотних авіаційних комплексів “Ахіллес” 92 ОШБр Юрій Федоренко в інтерв’ю Армія TV. 

Він нагадав, що історія підрозділу починалась з 112-ї бригади – формування Сил територіальної оборони України у місті Києві.  

“Спочатку було литовище “Чайка”, виконання завдань окремим групами з числа підрозділу на Житомирському напрямку. Потім відтягнули нас на ДВРЗ і ми готувалися до оборони на вулиці Алматинській, на вході в місто. І там ми зробили все по “чеченському сценарію”. Завдячуючи що є бойовий досвід 2014 року і завдячуючи тому що є інтернет і можна було подивитись, ми попідкопували будинки, поробили проходи в промці. Тобто ми готувалися зустрічати їх на вулиці Алматинській”, – зазначив Федоренко. 

За його словами, тоді вдалося зробити дуже хорошу лінію оборони.  

“На той час ми зразково-показово це зробили тому, що не було до останнього зрозуміло, вдасться ворога відігнати чи не вдасться”, – сказав Федоренко. 

Після Києва підрозділ перекинули захищати Харківщину. 

Битва за Київ – деталі

Битва за Київ – одна з ключових битв у ході російського вторгнення в Україну 2022 року. Наступ російських сил на Київ відбувався з північно-західного напрямку, з боку Чорнобильської зони відчуження та Білорусі. Однак російські війська зазнали поразки і були вимушені відступити з Київщини. 

Політичний експерт Олексій Голобуцький писав, що прорив окупантів на Київ у 2022 році захлинувся, зокрема, завдяки ідея створення природної лінії оборони навколо міста. Лінія й досі захищає столицю. Ідея її створення  належить киянину Олександру “Тихоходу” Дмітрієву, зазначив Голобуцький. “Тихоход” має декілька освіт, працював програмістом. Він – автор проєкту “Очі”, який був запущений ще на початку війни і об’єднав тисячі військових БПлА в єдину систему для спільного використання в інтересах Сил оборони, повідомляє експерт.   

Дмітрієв розповідав, що до війни разом з друзями робили “покатухи” на позашляховиках на Ірпіні під час паводку. Тому, коли загарбники пішли на Київ, він вигадав підняти воду в річці, щоб ніяка російська техніка не змогла подолати цей водний рубіж. Операцію погодив Олександр Сирський, який на той час був командувачем Сухопутних військ та, зокрема, відповідав за оборону Києва. Реалізувати задумане вдалося лише з другої спроби. Тоді ворожа техніка застрягла в болотах. Там її накривала вогнем українська піхота та артилерія. Якби прорив виявився вдалим, за кілька годин російська техніка в’їхала б на площу Шевченка, а далі швидко просунулась би вглиб Києва. Але завдяки героїзму воїнів, а також – українській винахідливості та наполегливості плани росіян були зірвані. 

Ольга Степанова

Recent Posts

Нардепи проти Зеленського: дорікнули, що у президента повністю “ручна Рада”

Президент України Володимир Зеленський розкритикував рішення не проводити пленарне засідання Верховної Ради через загрозу ворожого обстрілу. Народні…

6 хв. ago

У столичному бізнес-центрі викрито підпільне казино (фото)

Працівники Бюро економічної безпеки України викрили та ліквідували нелегальний покер-клуб, який функціонував на території одного з київських…

6 хв. ago

Чехія отримує більше від українських біженців, ніж витрачає на них: дані Мінпраці

Станом на кінець третього кварталу 2024 року Чехія відзначає позитивні тенденції у соціально-економічній інтеграції українських…

15 хв. ago

Скільки росіян воює проти України: розвідка поновила дані

Сухопутна частина російського угруповання, що бере участь у бойових діях проти України, становить майже 580…

23 хв. ago

В Україну можуть повернути ядерну зброю — The New York Times

Кілька західних чиновників обговорюють повернення ядерної зброї в Україну як частину обговорень щодо гарантій безпеки для країни. Це…

43 хв. ago

Без боргів і з великою зарплатою: набувають чинності нові правила бронювання від мобілізації

Зміни у правилах бронювання з 1 грудня значно зміняться, тому отримати броню буде не так все й…

51 хв. ago