Через війну з Росією, в Україні триває воєнний стан і загальна мобілізація. Призову підлягають військовозобов’язані чоловіки від 18 до 60 років, які отримують повістки. 18 травня в Україні набув чинності закон про мобілізацію. Експертка з мобілізаційних питань та військового обліку Наталя Печериця в інтерв’ю “Суспільному” розповіла, у яких випадках можна не йти до військкомату. І хто має оновити свої дані протягом 60 днів, тобто до 16 липня 2024 року.
Насамперед потрібно буде уточнити три речі: адресу місця проживання, контактний номер телефону та електронну пошту. Згодом потрібно буде додати місце роботи та сімейний стан.
Уточнити ці дані можна трьома способами. Перше — під час візиту до ТЦК і СП за місцем обліку. Другий варіант — через ЦНАП, третій — через електронний кабінет військовозобов’язаного. Тобто через застосунок “Резерв+”, який почав функціонувати після набуття чинності законом № 10449.
Юристка зазначила, що існують деякі категорії осіб, яким не потрібно оновлювати дані.
“Це люди, які були виключені з військового обліку. У статті 37 закону України “Про військовий обов’язок і військову службу” детально розписано, кого мають брати на військовий облік, і в яких випадках людину виключають із військового обліку”, — сказала Печериця.
Вона пояснила, що з військового обліку можуть виключити, якщо:
Також Печериця назвала причини, через які можна не з’явитися до ТЦК за повісткою. “Це перешкода стихійного характеру, хвороба громадянина, воєнні дії на відповідній території або смерть близького родича. Це може бути смерть одного з батьків, дружини, чоловіка, дитини, рідного брата чи сестри, діда чи бабусі, або близького родича дружини”, — сказала вона.
Але водночас, навіть якщо людина має таку поважну причину, не пізніше ніж за три дні, від визначених у повістці дати і часу, вона має повідомити про причини неявки.
“Закріпили обов’язок прибути потім протягом семи днів. Тобто спочатку повідомити протягом трьох днів про причину неявки, а потім протягом семи днів прибути. Інакше буде штраф”, — повідомила юристка.
Якщо людина не встигла оновити свої дані за передбачені 60 днів, то на законодавчому рівні посилено адміністративну відповідальність за порушення правил військового обліку.
За словами юристки, до порушників, які не встигнуть протягом 60 днів оновити свої дані, застосовуватимуть адміністративний штраф. Це від 17 тисяч до 25,5 тисячі гривень.
І ігнорувати цей обов’язок не вийде: повістки надсилатимуть за будь-якою адресою, яка є в базі ТЦК. І ця повістка вважатиметься належним чином врученою. “А коли людина оновить дані, вона уникне відповідальності і не отримає цього штрафу”, — зазначила юристка.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…