Підтримана профільним Комітетом редакція проєкту закону №10379, що передбачає істотне посилення покарання за порушення військового обліку та ухилення від мобілізації, також значно розширить повноваження Терцентрів комплектування.
Про це повідомив заступник голови комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності Андрій Осадчук (фракція “Голос”) в ефірі “Українська правда”.
За його словами, за чинним законом для того, щоб притягнути до адмінвідповідальності, потрібна особа, її присутність, треба скласти протокол про адмінправопорушення, на підставі протоколу видають постанову, яка є документом для стягнення коштів. На вимогу Генштабу та Міноборони було прибрано процедуру складання протоколу.
“Зараз схема така, що ТЦК отримає право виписувати зразу постанову про притягнення до відповідальності, направляє вам, якщо ви її не сплачуєте, – Виконавча служба, блокування рахунків і так далі. Тобто саме таким інструментом Кабмін буде досягати того дуже токсичного варіанту, про який всі говорили і всі були проти, – блокування рахунків, блокування майна. Тобто якщо ви не сплатили штраф, то через виконавчу службу все буде робитися”, – пояснив він.
Є загроза, що відповідна норма дозволить ТЦК штрафувати всіх громадян призовного віку, які порушували вимогу повідомляти військкомат про суттєві зміни (зміни адреси проживання, отримання документів про освіту, закордонного паспорта).
“Наскільки я читаю закон, то в принципі можна оштрафувати всіх… Я думаю що 99% чоловіків призовного віку за останні 10-20 років – вони мали подібні ситуації, вони абсолютно нормальні. І щось мені підказує, що протягом 7 днів після виникнення таких обставин ніхто не біг у військкомат і не повідомляв про це. Тобто всі ми є порушниками”, – розповів нардеп.
При цьому комітет до другого читання прибрав із першої версії законопроєкту низку більш жорстких норм.
“Ми не повністю прибрали кримінальну відповідальність за відмову від ВЛК. Взагалі ця тема закрита. Ми прибрали всі ці новації про адміністративний арешт, бо велике бажання було арештовувати на три доби, це ми повністю прибрали”, – уточнив він.
Також зменшився максимальний розмір штрафної санкції за порушення правил військового обліку.
“Штрафи, порівняно з тим, як хотів це Кабмін, зменшили десь разів у 4-5. Але вони все одно залишилися великими. Для фізичних осіб на період воєнного стану це аж до 25,5 тис. гривень, а для юридичних осіб там ледь не до 60 тис. грн. Тобто рівень штрафів значний, він приблизно у 5 разів більше, ніж чинний рівень”, – резюмував Андрій Осадчук.
21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…
Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…
Ракета "Орєшнік", якою Росія вдарила по Дніпру 21 листопада, є абсолютно новою розробкою, а не…
Під час воєнного стану в Україні багато військовозобов’язаних стикаються з питанням, чи можуть їм виписати…
У Київському районному відділі поліції Одеси після корпоративного застілля поліцейський-розвідник вистрілив у колегу. Про це…
Верховна Рада вже планує, скільки грошей їй потрібно на 2025 рік. Комітет схвалив проект бюджету,…