Хто і де може вручити повістку під час воєнного стану

В Україні триває загальна мобілізація та воєнний стан, що введені через повномасштабну агресію РФ. В цей період призову підлягають військовозобов’язані чоловіки, які отримують повістки. Чернігівський обласний ТЦК та СП на власній Facebook-сторінці розповів, хто може вручати повістки.

Хто може вручати повістки

У ТЦК пояснили, що відповідно до Постанови КМУ №560 від 16 травня 2024 року, повістки мають право вручати:

  • представники територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки – в межах адміністративної території, на яку поширюється повноваження відповідного ТЦК та СП;
  • представники структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій) – в межах адміністративної території, на яку поширюється повноваження відповідної районної, міської держадміністрації (військової адміністрації);
  • представники виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад – в адміністративних межах населених пунктів та територій, на які поширюється повноваження відповідних виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад;
  • представники підприємств, установ, організацій – на території підприємств (установ, організацій) та в місцях виконання працівниками робіт (обов’язків);
  • представники відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ (тільки резервістам та військовозобов’язаним, які перебувають в зазначених органах на військовому обліку) – на усій території України.

У ТЦК додали, що представники, уповноважені вручати повістки, здійснюють оповіщення громадян як самостійно, так і у складі груп оповіщення.

«Під час вручення повістки здійснюється фото- і відеофіксація із застосуванням технічних приладів та засобів фото- та відеофіксації представником територіального центру комплектування та соціальної підтримки або поліцейським», – йдеться у повідомленні.

Також у ТЦК підкреслили, що у разі відмови резервіста або військовозобов’язаного від отримання повістки представником, який уповноважений вручати повістки, складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення.

«Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину. Крім того, поліцейський, який входить складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки на підставі статей 261 і 262 Кодексу України про адміністративні правопорушення», – резюмували у ТЦК.

Лисенко Катерина

Recent Posts

“Мінімалка” понад дві тисячі євро: де в Європі найвищі зарплати

Люди, які часто подорожують, або зараз через війну в Україні намагаються вибрати інше місце для…

6 хв. ago

Гегсет встановив Signal на офісному комп’ютері Пентагону, – The Hill

Міністр оборони США Піт Гегсет наказав встановити застосунок Signal на свій настільний комп’ютер у Пентагоні. Це посилило…

7 хв. ago

Без зайвого розголосу: на яке рішення погодилися США щодо України

У ЗМІ останнім часом дуже багато інформації про так званий мирний план Дональда Трампа щодо…

8 хв. ago

Квартира за всі гроші: де оренда 1-кімнатної в Україні з’їдає майже весь дохід

Найвищу частку від середньомісячної зарплати за оренду однокімнатної квартири українцям доводиться викладати в Ужгороді. Там…

1 годину ago

Якою буде мінімальна зарплата з 1 травня: скільки отримають українці “на руки”

Відповідно до Закону України "Про оплату праці", мінімальна зарплата - це розмір грошової виплати за…

1 годину ago

Пенсіонерам доведеться самим оплачувати комуналку: у кого заберуть держдопомогу

Держава надає деяким категоріям українців пільги на оплату комунальних послуг. Зокрема така допомога передбачена і…

1 годину ago