Водночас Сили оборони на цих напрямках меншими силами здатні утримувати більш чисельні окупаційні угрупування від просування.
Російські загарбницькі війська можуть обрати Лиманський і Куп’янський напрямки основними для наступу. Про це військовий експерт Михайло Жирохов сказав в ефірі Радіо NV.
Зокрема, у нього запитали, чи можна пов’язувати бойові дії у Білгородській області Росії з тим, щоб у росіян буде менше апетитів на захоплення міста Лиман на Донеччині.
“Теоретично це саме так, але ситуація на Лиманському і Куп’янському напрямках виглядає доволі серйозно і загрозливо. Схоже на те, що саме ці напрямки влітку будуть основними – росіяни вибрали їх як основні”, – вважає Жирохов.
Водночас, на його думку, зважаючи на досвід боїв після 2022 року, перевага у чисельності на цих напрямках не важлива. Бо ці райони лісисті, там дуже мало доріг.
“Тому, наступати [силами] у десять-двадцять разів більше можна тільки по одному напрямку, який відносно легко перекрити меншими силами. Тож, коли оглядачі говорять, що росіяни зібрали в десять-двадцять раз – це не означає, що там провал оборони. Це означає, що там є висоти, які ми контролюємо, і є фортифікація, і цю дорогу можна тримати, умовно кажучи, ротою, коли росіяни будуть наступати полком”, – відзначив експерт.
Зокрема, така ситуація виглядає загрозливою, але, на практиці може виявитися, що напряму росіяни просто фізично не зможуть атакувати.
“Як я бачу за останні тижні, вони намагаються обійти якимсь чином захисні позиції, і вийти на той же Лиман або на Куп’янськ з іншого напрямку”, – сказав Жирохов.
Реклама
За його словами, поки що у росіян немає стратегічного задуму для реалізації, але усе може змінитися за тиждень-два.
Як повідомляв УНІАН, у 2022 році Лиман вже перебував під російською окупацією, але був звільнений українськими захисниками. На думку ветерана російсько-української війни Євгена Дикого, це найбільш ризикований на сьогодні напрямок, адже росіяни створили реальну загрозу для окупації Лимана.
Наразі окупантам вдалося закріпитись на східному березі річки Жеребець, що не дуже добре для Сил оборони України. До того ж, біля Лиману росіяни можуть ще сильніше посилити своє угрупування, у тому числі частково за рахунок військ з Курщини.
Також росіяни давно марять повторною окупацією Куп’янська. У грудні військовий експерт, екс-речник Генерального штабу Збройних сил України, полковник запасу ВМС ЗСУ Владислав Селезньов висловлював думку, що росіяни намагаються захопити залізничну станцію Куп’янськ-Вузловий і створити декілька плацдармів на правобережжі річки Оскіл, щоб покращити логістику з метою подальшого наступу у бік вже Слов’янсько-Краматорської міської агломерації.
Польща завела кримінальне розслідування щодо голови Хмельницької МСЕК Тетяни Крупи, однак передала його в НАБУ.…
Кабінет Міністрів України прийняв рішення виділити 113 мільйонів гривень з резервного фонду державного бюджету для…
Питання про носіння прикрас померлих родичів є досить делікатним і викликає багато суперечок. Не існує…
Після завершення опалювального сезону, який триватиме до 30 квітня, вартість електроенергії для населення України залишиться…
Світ стоїть на порозі кризи в рибній промисловості - запаси скумбрії стрімко зменшуються, і в…
Соцдопомога для матерів, опікунів і внутрішньо переміщених осіб - тепер централізовано. Що зміниться в підході…