В Україні відкрили вже декілька рекрутингових центрів, які займаються пошуком людей для служби у Збройних силах України. Популярність посад у війську дуже відрізняється одна від одної.
“У нас на штабні посади конкурс, здається, 70 людей. Черга стоїть. На другому місці — IT, на третьому — БпЛА, на четвертому — прес-служба. На десятому — піхота”, – розповів “Громадському” керівник рекрутингової агенції Lobby X Владислав Грезєв.
На його думку, головна проблема мобілізації – це брак людей. Грезєв вважає, що потрібно цілеспрямовано відпрацьовувати всі блокери, які стримують людей від долучення до війська, а їх багато. Нещодавно було проведено велике опитування щодо ставлення людей до мобілізації.
“На першому місці серед причин, які зупиняють потенційних рекрутів — це командири. Вони хочуть бути впевнені в тому, що буде дієвий механізм санкцій щодо неадекватного командування. На другому місці — погана організація навчання новобранців. А на третьому — відсутність відпочинку і ротацій. Це все те, що стримує людей, які гіпотетично готові долучитись до армії. А це вже категорія, з якою треба працювати. Ми екстраполювали ці дані на кількість чоловіків призовного віку — і я скажу, що це достатня кількість для того, щоб забезпечити потреби Збройних сил не на один рік”, – наголошує керівник рекрутингової агенції.
Як відомо наразі в Україні паралельно працюють два варіанти набору у військо – мобілізація та рекрутинг. При чому перший варіант переважає над другим. За його словами, в ідеальному світі хотілось би, щоб у ЗСУ йшли лише добровольці, оскільки пріоритетом номер один завжди буде мотивована людина.
“Якби добровільний підхід міг би закривати кількісні показники потреб в активній фазі війни — то звісно, тільки він би й процвітав. Але наразі, на жаль, потребу повністю закрити в такий спосіб не можна. Тому обидва підходи мають працювати. Ми стараємося працювати так, щоб розширити нашу географію, щоби всі громадяни знали про переваги й обирали саме цей спосіб. Тоді це реально більш свідомий крок. Але загалом усю систему рекрутингу та мобілізації треба переглядати. Вона має бути цілісна й комплексна, а не уривками: десь там закон, десь там якісь наші методи, десь там ще якісь плани. Це все має бути синхронізовано і централізовано”, – додав Грезєв.
Він зазначив, що зараз держава веде роботу над створенням агенції рекрутингу, яка має більше централізувати та напрацьовувати політику з одного джерела.
В Україні рекрутинг до ЗСУ почав працювати у 2023 році. Спочатку це відбувалось через компанію Lobby X, яка шукала для української армії потрібних спеціалістів.
Згодом за це взялось Міністерство оборони. З моменту запуску проекту з рекрутингу добровольців до лав Збройних сил України у листопаді 2023 року на розміщені на сайті Work.ua вакансії станом на лютий відгукнулося понад 50 тисяч людей.
12 лютого у Львові відкрили перший в Україні рекрутинговий центр для ЗСУ, а 19 березня другий такий центр з’явився у Запоріжжі. 20 березня у Дніпрі розпочав роботу третій в Україні і один з найбільших у державі Центрів рекрутингу.
Субсидії в Україні призначені для тих домогосподарств, які мають труднощі з оплатою житлово-комунальних послуг. Однак…
Президент Франції Еммануель Макрон назвав лідерів Гаїті "ідіотами". Наразі між країнами виник скандал. Про це…
Найбагатша людина у світі в п'ятницю стала ще багатшою: статки Маска досягли рекордних $347,8 мільярдів.…
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…