“Війна для бідних”: у Раді розповіли про “продаж” броні від мобілізації

У парламенті обговорюють деталі зміни концепції бронювання від мобілізації. Вже є думка, що це буде тільки багатим, а бідним все одно доведеться йти на фронт. У зв’язку з цим голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха поділився новими деталями, повідомляє rada.gov.ua.

Чиновник зазначив, що навколо запропонованої концепції бронювання шляхом сплати збільшеного військового збору за співробітника в останні кілька днів спалахнув скандал.

Наталуха зазначив, що є справедливі зауваження та пропозиції, але є і відверта брехня та маніпуляція. Тому він навів 4 найбільш поширені аргументи та контраргументи за цю модель, а саме:

  • Бронювання породжує “війну для бідних”, оскільки не всі мають гроші, щоб їх платити. Він зазначив, що цим наративом дуже легко спричинити емоції. Наталуха зазначив, що всі націлені на перемогу, яку може наблизити оптимальний баланс фронту та тилу. Він зазначив, що насправді ця модель пропонує удосконалення системи мобілізації всіх ресурсів: людських, матеріально-фінансових, а також адаптацію цієї моделі до сучасного ладу.
  • Корупційні ризики, які виникають через те, що дають легальний спосіб “відкупитися”. Чиновник зазначив, що ця модель пропонує збільшити фінансову участь бізнесу у підтримці української армії. Пропонується, щоб керівник перед колективом брав відповідальність за когось мобілізувати. Зараз є ліміт на 5 заброньованих, щоб було стільки ж мобілізації, що підлягають.
  • Платне бронювання спричинить інфляцію. Депутат вважає, що навпаки інфляційні ризики зменшаться. Цей збір — справа добровільна, держава отримає кошти, які для бізнесу не є критичними. Натомість щоб бізнес тримав ці гроші на рахунках, держава зможе компенсувати дефіцит.
  • Бронювання – лише на користь цивільних осіб. Пропонована модель навіть після мобілізації здатна підтримувати фінансування матеріальних благ для військових та їхніх сімей. Мало того, нардеп прогнозує, що в майбутньому це може бути працевлаштування військових до держустанов усіх рівнів.
Ольга Степанова

Recent Posts

Сповідь без священника. У Швейцарії церква встановила цифровий аватар Ісуса

У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…

4 години ago

Забудьте про пільги: пенсіонерів зроблять ще біднішим – за що тепер змусять заплатити

Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…

5 години ago

Грабіжницькі націнки: магазини штучно завищують ціни на основні продукти

Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…

5 години ago

Від мобілізації не втекти: дані, які важко заперечити – скільки українців ще призвуть

Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн ​​чоловіків віком від 25…

5 години ago

За американське авто можуть відібрати права: на що звернути увагу

В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…

5 години ago

Відповідь обов’язково буде: у Москві брязкають зброєю, сиплють погрозами та лякають світ Путіним

Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…

5 години ago