Стріляти майже немає чим: ЗМІ розповіли про ситуацію зі снарядами на фронті

На фронті в Україні склалася вельми небезпечна ситуація – українським військам вже не вистачає боєприпасів для відбиття атак російських терористів через постійні затримки із постачанням від союзників. Часто екіпажам самохідної артилерії видають димові снаряди, а рятують поки що тільки безпілотники.

Про це пише німецьке видання Der Spiegel. Підкреслюється, що ситуація неймовірно критична – російські терористи вже випускають снарядів у кілька разів більше, ніж українські артилеристи.

“Зараз співвідношення за кількістю артилерійських пострілів становить 5 до 1 на користь росіян. Через брак боєприпасів воно може змінитися на 6 до 1, 7 до 1 або навіть вище”, – сказав виданню незалежний військовий експерт Франц-Штефан Гаді.

Видання зазначає, що росіяни зараз випускають щонайменше 10 тисяч снарядів на день. Україна здатна відповісти максимум двома тисячами пострілів, тоді як для реалізації вдалої оборонної стратегії потрібно хоча б три тисячі на день.

“Тому українцям на початковому етапі доведеться якомога краще окопатися. Вони зможуть проводити лише локальні контратаки”, – підкреслив Гаді.

Втім, зазначає експерт, перевага у снарядах для росіян поки що не є вирішальною. Скоріше за все, вони не зможуть домогтися серйозних проривів, тому що під час свого наступу на півночі Донбасу та в районі Куп’янська та Авдіївки росіяни отримали невеликі територіальні надбання, ціна за які виявилася дуже великою – втрати російських підрозділів просто нищівні.

Гаді резюмував, що найближчі місяці навряд чи продемонструють істотні військові успіхи з обох сторін, але Україні доведеться активно працювати над досягненням необхідного рівня постачань артилерійських снарядів. Найближчим часом це буде головним та найскладнішим завданням для України, додав він.

Тим часом у ЄС вже повідомили, що з мільйона артилерійських снарядів, обіцяних європейськими союзниками, Київ зможе отримати лише 600 тисяч. Очікується, що частина снарядів прибуде в Україну до терміну, що був погоджений раніше, — 1 березня 2024 року.

Ольга Степанова

Recent Posts

Прожитковий мінімум “заморозили”: що чекає українців у 2025 році

У проєкті державного бюджету України на 2025 рік передбачено "замороження" прожиткового мінімуму. Кабінет Міністрів вирішив…

8 хв. ago

Отримати бронь буде ще складніше: нардеп пояснив, які зміни відбудуться

Уряд раніше прийняв рішення про бронювання працівників на критичних підприємствах, однак зараз планується змінити підхід до цієї…

16 хв. ago

Часто про це забувають: експерт порадив водіям перевіряти дві речі під час купівлі авто

Популярний автомобільний експерт радить всім водіям перевіряти дві речі під час купівлі вживаного авто. За словами…

25 хв. ago

Шахраї вигадали нову схему обману українців: «стягнення» коштів через суд

Шахраї в Україні розробили нову схему обману, яка стосується так званого «стягнення» коштів через суд.…

34 хв. ago

В якій країні Європи найдовше доведеться збирати на житло

Данія виявилась країною з найбільш доступним житлом в Європі відносно середнього доходу. Про це йдеться…

42 хв. ago

Перекази з картки на картку: буде не лише блокування, а й штраф

Останнім часом в Україні почастішали заклики до посилення фінансового контролю банківських рахунків українців. В Нацбанку…

49 хв. ago