Хто може не йти до ТЦК, навіть якщо отримав повістку: названо п’ять категорій

    В Україні триває мобілізація та воєнний стан, тому чоловікам призовного віку від 18 до 60 років продовжують вручати повістки. Однак трапляються випадки, коли військовозобов’язані не прийшли в ТЦК для уточнення даних, проходження ВЛК або інших питань.

    У постанові Кабінету міністрів України ще від 2010 року прописано п’ять поважних причин, через які військовозобов’язані можуть не з’явитися до ТЦК навіть після отримання повістки. Але у 2022 році до нього внесли зміни й тепер ці причини поширюються і на резервістів також, повідомили на порталі “ТСН”.

    Причини, через які можна не з’являтися у військкомат є такими, що не залежать безпосередньо від бажань або планів військовозобов’язаного. Але в інших випадках українцям нагадали, що загрожує кримінальна відповідальність.

    До таких причин відносяться:

    • Складання державних іспитів у вишах.
    • Хвороба або необхідність догляду за хворим членом сім’ї (батьками дружини або своїми, дружиною, своєю дитиною), які живуть разом з військовозобов’язаною у випадку, якщо ніхто інший з членів сім’ї не може доглядати за ними.
    • Смерть свого близького родича (батьків, дитини, дружини, рідних сестер, братів, бабусі, дідуся) або близького родича чоловіка/дружини, яка сталася пізніше ніж за 7 днів до моменту явки у військкомат.
    • Надзвичайна ситуація, яка стала перешкодою для явки до ТЦК.
    • Кримінальне провадження проти військовозобов’язаного або резервіста, застосування до нього адміністративного чи кримінального покарання, через яке той фізично не може з’явитися до військкомату.

    В інших випадках неявки передбачено покарання. Вперше військовозобов’язаний може відбутися штрафом від 1700 до 3400 гривень, а для посадових осіб штраф становить від 3400 до 5100 гривень.

    У разі повторної неявки протягом року штраф збільшується до 3400-5100 гривень або від 5100 гривень до 8500 гривень для чиновників.

    Якщо ж військовозобов’язаний не прийшов у військкомат після вручення повісті третього чи четвертого типу (заклик до ЗСУ та мобілізаційного розпорядження), тоді загрожує кримінальна відповідальність — від 3 до 5 років позбавлення волі.

    Ольга Степанова

    Recent Posts

    Для хлопців у вишах введуть нове правило: доведеться пройти кожному

    З наступного навчального року в українських університетах для хлопців вводять обов’язкову військову підготовку, відмова від…

    8 хв. ago

    Графіки відключень електроенергії повернуться: українців уже попередили

    Очікується, що ситуація з електропостачанням в Україні залишиться стабільною до середини листопада, якщо не відбудеться…

    16 хв. ago

    Телеведуча оголосила про власну смерть: “побачимось на іншому боці”

    Популярна австралійська телеведуча Фіона Макдональд оприлюднила новину про свою власну смерть у віці 67 років.…

    26 хв. ago

    ПВК “Вагнер” у Малі: що сталося з найманцями, які потрапили в полон до туарегів, — Reuters

    У ПВК "Вагнер" заявили, що їхній найманець, якого повстанці-туареги в Малі взяли в полон живим,…

    36 хв. ago

    Без згоди не заберуть: хто має імунітет від мобілізації

    Під час воєнного стану в Україні діє загальна мобілізація, однак законодавством визначено, що деякі категорії…

    44 хв. ago

    Рада не пощадила українців: нардепи підтримали історичне підвищення податків

    Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики Верховної Ради підтримав до другого читання законопроєкт…

    51 хв. ago