Хто може не йти до ТЦК, навіть якщо отримав повістку: названо п’ять категорій

    В Україні триває мобілізація та воєнний стан, тому чоловікам призовного віку від 18 до 60 років продовжують вручати повістки. Однак трапляються випадки, коли військовозобов’язані не прийшли в ТЦК для уточнення даних, проходження ВЛК або інших питань.

    У постанові Кабінету міністрів України ще від 2010 року прописано п’ять поважних причин, через які військовозобов’язані можуть не з’явитися до ТЦК навіть після отримання повістки. Але у 2022 році до нього внесли зміни й тепер ці причини поширюються і на резервістів також, повідомили на порталі “ТСН”.

    Причини, через які можна не з’являтися у військкомат є такими, що не залежать безпосередньо від бажань або планів військовозобов’язаного. Але в інших випадках українцям нагадали, що загрожує кримінальна відповідальність.

    До таких причин відносяться:

    • Складання державних іспитів у вишах.
    • Хвороба або необхідність догляду за хворим членом сім’ї (батьками дружини або своїми, дружиною, своєю дитиною), які живуть разом з військовозобов’язаною у випадку, якщо ніхто інший з членів сім’ї не може доглядати за ними.
    • Смерть свого близького родича (батьків, дитини, дружини, рідних сестер, братів, бабусі, дідуся) або близького родича чоловіка/дружини, яка сталася пізніше ніж за 7 днів до моменту явки у військкомат.
    • Надзвичайна ситуація, яка стала перешкодою для явки до ТЦК.
    • Кримінальне провадження проти військовозобов’язаного або резервіста, застосування до нього адміністративного чи кримінального покарання, через яке той фізично не може з’явитися до військкомату.

    В інших випадках неявки передбачено покарання. Вперше військовозобов’язаний може відбутися штрафом від 1700 до 3400 гривень, а для посадових осіб штраф становить від 3400 до 5100 гривень.

    У разі повторної неявки протягом року штраф збільшується до 3400-5100 гривень або від 5100 гривень до 8500 гривень для чиновників.

    Якщо ж військовозобов’язаний не прийшов у військкомат після вручення повісті третього чи четвертого типу (заклик до ЗСУ та мобілізаційного розпорядження), тоді загрожує кримінальна відповідальність — від 3 до 5 років позбавлення волі.

    Ольга Степанова

    Recent Posts

    Росія намагається зімкнути “два котли”

    На Курахівському напрямку російські окупанти намагаються влаштували відразу два котли для ЗСУ. Росіяни вже окупували…

    34 секунди ago

    Париж у шоці: злочинці із сокирами пограбували музей Коньяк-Же

    Якщо ви думали, що Париж — це лише романтика, вино і круасани, то злочинці, озброєні…

    7 хв. ago

    Що станеться з організмом, якщо їсти картопля щодня

    Картопля - одна з найпопулярніших і універсальних овочів. Він доступний, недорогий і багатий на поживні…

    9 хв. ago

    Сонячний вальс: чого чекати від магнітних бур 22-24 листопада

    Небо знову вирішило внести свої корективи в наші буденні турботи. На цьому тижні Сонце підкидає…

    14 хв. ago

    Пентагон підтвердив застосування Росією експериментальної балістичної ракети по Україні

    У четвер, 21 листопада, речник Пентагону Сабрінга Сінгх заявила, що США підтверджують застосування Росією експериментальної балістичної ракети середньої дальності,…

    21 хв. ago

    Німеччина почала підготовку до війни з Росією

    У Бундесвері створено документ з 1000 сторінок під назвою "Німецький оперативний план", який передбачає підготовку…

    34 хв. ago