Сили оборони України збили російський військово-транспортний літак Іл-76 над Бєлгородською областю за допомогою батареї ЗРК Patriot, повідомляє агентство AP у п’ятницю, 2 лютого, із посиланням на анонімного французького військового чиновника.
Як пише AP, деякі західні розвідки припускають, що Іл-76 було збито українською ракетою, і не можуть підтвердити наявність на борту військовополонених, як стверджує країна-агресор Росія.
За словами неназваного французького військового чиновника, розвідка дійшла висновку, що Україна використала батарею Patriot з відстані приблизно 50 км. Він стверджує, що українська батарея змогла залишитися непоміченою, наближаючись до цілі, і ввімкнути радари «на час, достатній для того, щоб вразити ціль».
Інший неназваний західний чиновник теж заявив, що літак впав через влучання ракети, а не «унаслідок механічної несправності», і ракету «майже напевно» випустили з території України.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у листопаді 2023 року підтвердив, що в травні Україна за допомогою Patriot збила два російські військові літаки і три вертольоти над Брянською областю, і назвав це блискучою операцією.
OSINT-аналітик Кирило Михайлов раніше припускав, що Іл-76 не могли збити ракетою Patriot PAC-3, тому що, за його словами, пошкодження на літаку більше схожі на сліди ураження ракетою з осколковою бойовою частиною. Такими оснащені більшість радянських, російських і західних засобів ППО, але не Patriot PAC-3.
Російський військово-транспортний літак Іл-76 розбився в російській Бєлгородській області 24 січня. Міноборони країни-агресора звинуватило в падінні літака Україну. Росіяни стверджують, що загинули 65 українських військовополонених, яких везли на обмін, не наводячи доказів.
У Міноборони України заявили, що поки не можуть підтвердити причетність до падіння Іл-76, а також інформацію про те, що на його борту були українські військовополонені. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими та омбудсмен теж проводять аналіз.
Джерела УП у Генштабі заявили, що Іл-76 перевозив ракети для зенітно-ракетних комплексів С-300. Інтерфакс-Україна, посилаючись на близьке до Міноборони джерело, пише, що літак збили на зльоті.
Генеральний штаб офіційно заявив, що відстежує точки запусків російських ракет і логістику їх постачання, особливо військово-транспортними літаками. У Генштабі повідомили, що «продовжать вживати заходів щодо знищення засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози».
У ГУР повідомили, що інформації про те, хто перебував на борту літака, немає. Україна готувалася до обміну полоненими 24 січня і безпечно доставила російських військовополонених на місце обміну. Безпеку українських захисників мала гарантувати російська сторона. При цьому росіяни не попереджали Україну про необхідність убезпечити повітряний простір у районі Бєлгорода, як це робилося раніше. Україну також не попередили про форму доставки полонених, маршрут і кількість транспортних засобів.
У листопаді 2024-го пенсійні виплати збільшаться у тих пенсіонерів, хто отримає право на вікову надбавку.…
Загарбницькі війська Російської Федерації захопили українське селище Степанівка. Воно розташоване в Краматорському районі Донецької області, повідомляє у…
Заступник міністра оборони з питань цифровізації Катерина Чорногоренко розповіла, що планується внести правки до законодавства,…
Міністр оборони України Рустем Умєров, який очолив відомство у вересні 2023 року, за січень–жовтень 2024…
Закон №9665, який посилює відповідальність за зберігання дров без документів, стосуватиметься лише тих, хто рубає та краде…
Сьогодні, 5 листопада, у США відбуваються президентські вибори. Вирішальними стануть результати у кількох окремих "хитких"…