Сили оборони України збили російський військово-транспортний літак Іл-76 над Бєлгородською областю за допомогою батареї ЗРК Patriot, повідомляє агентство AP у п’ятницю, 2 лютого, із посиланням на анонімного французького військового чиновника.
Як пише AP, деякі західні розвідки припускають, що Іл-76 було збито українською ракетою, і не можуть підтвердити наявність на борту військовополонених, як стверджує країна-агресор Росія.
За словами неназваного французького військового чиновника, розвідка дійшла висновку, що Україна використала батарею Patriot з відстані приблизно 50 км. Він стверджує, що українська батарея змогла залишитися непоміченою, наближаючись до цілі, і ввімкнути радари «на час, достатній для того, щоб вразити ціль».
Інший неназваний західний чиновник теж заявив, що літак впав через влучання ракети, а не «унаслідок механічної несправності», і ракету «майже напевно» випустили з території України.
Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат у листопаді 2023 року підтвердив, що в травні Україна за допомогою Patriot збила два російські військові літаки і три вертольоти над Брянською областю, і назвав це блискучою операцією.
OSINT-аналітик Кирило Михайлов раніше припускав, що Іл-76 не могли збити ракетою Patriot PAC-3, тому що, за його словами, пошкодження на літаку більше схожі на сліди ураження ракетою з осколковою бойовою частиною. Такими оснащені більшість радянських, російських і західних засобів ППО, але не Patriot PAC-3.
Російський військово-транспортний літак Іл-76 розбився в російській Бєлгородській області 24 січня. Міноборони країни-агресора звинуватило в падінні літака Україну. Росіяни стверджують, що загинули 65 українських військовополонених, яких везли на обмін, не наводячи доказів.
У Міноборони України заявили, що поки не можуть підтвердити причетність до падіння Іл-76, а також інформацію про те, що на його борту були українські військовополонені. Координаційний штаб із питань поводження з військовополоненими та омбудсмен теж проводять аналіз.
Джерела УП у Генштабі заявили, що Іл-76 перевозив ракети для зенітно-ракетних комплексів С-300. Інтерфакс-Україна, посилаючись на близьке до Міноборони джерело, пише, що літак збили на зльоті.
Генеральний штаб офіційно заявив, що відстежує точки запусків російських ракет і логістику їх постачання, особливо військово-транспортними літаками. У Генштабі повідомили, що «продовжать вживати заходів щодо знищення засобів доставки, контролю за повітряним простором для знищення терористичної загрози».
У ГУР повідомили, що інформації про те, хто перебував на борту літака, немає. Україна готувалася до обміну полоненими 24 січня і безпечно доставила російських військовополонених на місце обміну. Безпеку українських захисників мала гарантувати російська сторона. При цьому росіяни не попереджали Україну про необхідність убезпечити повітряний простір у районі Бєлгорода, як це робилося раніше. Україну також не попередили про форму доставки полонених, маршрут і кількість транспортних засобів.
Верховна Рада ухвалила два важливі закони, які стосуються мобілізації, і вони можуть суттєво вплинути на…
Казки про багатство завжди починаються однаково: несподіваний виграш у лотерею, море щастя і нові перспективи.…
Колишній командувач армією США в Європі Бен Годжес вважає, що Крим має військове, економічне та…
Українська податкова служба отримала багато даних про наших громадян та бізнеси за кордоном завдяки автоматичному…
Концепцію ракет середньої дальності Росія успадкована ще в СРСР. Ракети "Орешник", одну з яких росіяни…
Західний світ не готовий до широкомасштабної війни, такої як зараз в Україні. Про це заявив…