Російська армія має 2 слабких місця: що саме гальмує окупантів

Якщо позбавити Росію шести-семи мікрочіпів, там нічого не буде літати і нічого не буде вироблятися. Але, на жаль, санкції зараз не діють.

У російської окупаційної армії зараз є два принципово слабких місця, які гальмують їх на фронті.

Перше слабке місце – швидкість підготовки мобілізованих росіян, друге – зниження можливостей виробництва техніки у країні-агресорці Росії. Про це сказав військовий експерт, директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння, письменник Валентин Бадрак під час чату на Главреді.

Зараз у російських окупантів дуже низька оперативність підготовки мобілізованих. Самі російські експерти зазначають, що потрібно 12 місяців, аби підготувати людей. А в Росії стільки часу немає, каже Бадрак.

Також відбувається зниження технологічності і можливостей виробництва у країні-агресорці Росії. За словами військового експерта, уже в 2023 році росіяни змогли виробити літаків набагато менше – 20 із “хвостиком”, хоча анонсували близько 40. Також суттєво знижується виробничий потенціал танків. Наприклад, єдиний виробник танків “Уралвагонзавод” був здатен виробляти в кращі роки до 150 танків на рік, а зараз вони можуть розраховувати на виробництво 80-100 одиниць на рік.

“На жаль, не діють санкції. Наприклад, нещодавно один фахівець із мікроелектроніки сказав мені у приватній розмові, що якщо позбавити Росію шести-семи мікрочіпів, там нічого не буде літати, нічого не буде вироблятися. Але щоб контролювати ці чіпи, потрібні надзусилля західних структур. Зокрема, йдеться про компанії Siemens та Intel. Як їх контролювати, щоб не було реекспорту, не зрозуміло. Це поки що проблема для світу. Держава не може цього контролювати – тільки сама компанія. Однак це питання бізнесу. Компанії, яка знаходиться у безпечному місці, у країні, яка не воює, важко ухвалити таке рішення”, – додав експерт.

Лисенко Катерина

Recent Posts

Куди поїхати на Різдво: найкращі ярмарки Європи 2024

У Європі стартують різдвяні ярмарки — казкові локації, які щороку приваблюють мільйони туристів. Глінтвейн, ароматний…

3 години ago

На монетах можна розбагатіти: які копійки оцінюються майже у 40 000 грн

Деякі українські монети можна продати за десятки тисяч гривень через їхні колекційні особливості. Наприклад, майже…

4 години ago

Від фалоса до “гівенця” за 200 тисяч доларів: 5 найгірших пам’ятників світу

Коли комусь подобаються мистецькі вироби, а комусь ні – це цілком нормально. Однак якщо більшість…

4 години ago

Мільйонерка з МСЕК розплакалась під час апеляції: що вирішив суд

Апеляційна палата Вищого антикорупційного суду залишила під вартою скандальну керівницю Хмельницького обласного центру медико-соціальної експертизи Тетяну Крупу.…

4 години ago

Пісторіус відмовився балотуватися на посаду канцлера Німеччини

Міністр оборон ФРН Борис Пісторіус вирішив не висувати свою кандидатуру на посаду федерального канцлера на…

4 години ago

Видаляли здорові зуби заради стилю: ритуал тайванців, від якого мороз по шкірі

Видалити собі здорові зуби заради краси – звучить як сценарій фільму жахів? А ось давні…

4 години ago