Офіс Генерального прокурора у ході службового розслідування не зміг підтвердити факт неправомірного отримання інвалідностей жодного з 67 прокурорів Хмельницької прокуратури, тому їх не звільнили. Про це в прокуратурі повідомили на запит Центру протидії корупції.
«За наслідками службового розслідування 09.12.2024 складено висновок, який 13.12.2024 затверджено виконувачем обовʼязків генерального прокурора. У резолютивній частині висновку зазначено, що з огляду на обмеженість засобів службового розслідування обʼєктивно підтвердити або спростувати опубліковану в медіа інформацію про використання прокурорами органів прокуратури своїх службових повноважень або службового статусу та повʼязаних із цим можливостей з метою отримання інвалідності неможливо без проведення процесуальних дій та прийняття процесуальних рішень у кримінальному провадженні», – йдеться у відповіді.
Центр протидії корупції також запитав прокуратуру, чи притягнули до відповідальності хмельницьких прокурорів за його результатами, однак відповіді так і не отримав.
Висновки цього службового розслідування передано до головного управління Державного бюро розслідувань (ДБР), яке веде кримінальне провадження у цій справі.
«Так, хмельницькі прокурори з фейковими інвалідностями залишилися на своїх посадах та при своїх повноваженнях. Вони зможуть працювати як мінімум до завершення розслідування, як максимум – до винесення обвинувального вироку судом, що може тривати роками», – зазначили в ЦПК.
Нагадаємо, раніше у ЗМІ з’явилась інформація, що понад 50 прокурорів Хмельниччини на чолі з обласним прокурором Олексієм Олійником оформили інвалідність, ймовірно, через корупційну схему Тетяни Крупи у МСЕК.
Згодом генеральний прокурор України підписав наказ про проведення службового розслідування у зв’язку з поширенням інформації про отримання груп інвалідності 50 прокурорами Хмельницької обласної прокуратури.
Керівництво китайської фірми зазнало критики за дане співробітникам небезпечне завдання в рамках тренінгу зі згуртування…
Для українських водіїв готують нові правила, які можуть суттєво вплинути на їхні гаманці. Нещодавно група народних…
У квітні 2024 року державний борг України склав 92% від внутрішнього валового продукту (ВВП) країни. Про це…
В рекомендаціях користувачів Instagram та Threads почне з’являтися політичний контент. Meta продовжує переглядати свої правила модерації та політику щодо контенту…
Наразі в Україні найчастіше штрафи накладають за неявку по повістці, причому дуже багато випадків, коли…
Низькі доходи більшості українців залишаються болючою темою. Утім, народний депутат від партії "Слуга народу" Анатолій…