В Україні може будь-якої миті статися блекаут. Наразі, після двох ракетних атак 22 і 29 березня, українська генерація працює на межі можливості. На вчорашній вечір енергетикам ще вдавалося збалансувати енергосистему та забезпечувати її роботу. Але вже зараз на нас летять нові ракети з боку РФ. Отже, гарантувати подальшу стабільність енергосистеми у Міненерго не можуть.
Про те, як почувалась енергосистема учора, 30 квітня, розповіла в ефірі телемарафону заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук.
“Ми не знаємо планів ворога, якими будуть подальші атаки, якими будуть наслідки. На жаль, це залежить зараз не від нас, а від планів ворога”, — зазначила чиновниця.
Ракетні атаки, здійснені агресором на наші енергетику 22 і 29 березня значно похитнули стабільність енергосистеми. Виведено з ладу та серйозно пошкоджено декілька великих ГЕС. Нищівних ударів завдано і багатьом тепловим станціям. Зокрема, в компанії ДТЕК заявили про виведення з ладу 80% їхньої теплової генерації.
Однак, за словами Світлани Гринчук, станом на учора енергетикам вдавалося підтримувати стабільність енергосистеми, і дефіциту електроенергії в Україні не було. Серйозні перебої з енергопостачанням були лише в Харківській області. Решта регіонів була забезпечена світлом стабільно. Однак ця нестійка рівновага може бути зруйнована будь-якої миті.
Так, вже зараз, на світанку 31 березня, РФ почала чергову ракетну атаку на Україну. Росія випустила з літаків щонайменше три групи ракет, які вже увійшли в повітряний простір України. Вони летять, постійно змінюючи курс. Де та як приземлиться це лихо, невідомо. Однак уже очевидно, що Росія не вгамується, поки не знищить всю електрогенерацію в Україні, крім атомної. Будемо сподіватись, що хоч на атомні станції ракети не полетять.
Проте навіть за такої умови підтримувати стабільність енергосистеми не вдасться. Адже атомні станції інертні, вони створюють базисну генерацію. А маневрувати можна лише за рахунок теплових та гідроелектростанцій.
Робота українського ПВО зараз ускладнюється тим, що в Україні обмаль боєприпасів. Через це “полювання” на ракети вкрай обмежене.
Стрес — невидимий супутник сучасного життя, який дедалі більше вплітається у наше повсякденне життя. Він…
Прийняття та швидке введення в дію нового Закону України "Про дошкільну освіту" спровокувало масове невдоволення…
Україна розглядає нові правила для літніх водіїв, як зазначено в законопроєкті № 8082, який було…
Взимку витрати на оплату житлово-комунальних послуг значно зростають, адже вагома частина припадає на опалення. Однак…
ВРУ внесла законопроект № 12377, пропоноване оновлення житлової політики, спрямоване на покращення чинного законодавства, яке…
Збільшення чисельності Збройних сил України саме по собі не гарантує перемогу у війні з Росією.…