Через війну ще 1,8 млн українців опинилися за межею бідності, – Світовий банк

Кількість українців, які живуть за межею бідності, зросла на 1,8 мільйона осіб з 2020 року. Це становить близько 29% населення, адже вторгнення РФ продовжує руйнувати економіку країни. Про це йдеться у звіті Світового банку, передає Reuters

Регіональний директор Світового банку у справах Східної Європи Аруп Банерджі каже, що ситуація була б набагато гіршою, якби Україна не отримала значну зовнішню бюджетну підтримку для виплати пенсій за віком та зарплат вчителям, лікарям та іншим категоріям населення. 

“Якби міжнародні партнери, особливо США, не перенаправляли ресурси, спеціально призначені для цих соціальних витрат, то в бідності було б на три мільйони більше людей”, – зауважив він в інтерв’ю агентству Reuters.

У звіті Світового банку було підраховано, що минулого року близько 9 млн українців жили в бідності. Загальна кількість населення країни наразі оцінюється приблизно в 32 мільйони.

Аналітики пояснюють, що зростання бідності пов’язане зі зниженням рівня зайнятості – понад п’ята частина дорослого населення, яке працювало до війни, втратила роботу. 

У звіті додають, що майже чверть опитаних громадян України не мали достатньо грошей для купівлі продуктів в певний момент, а саме у червні 2023 року, попри те, що відновлення економіки та уповільнення інфляції сприяли покращенню продовольчої безпеки у другій половині року. 

За словами Банерджі, надання США нового фінансування для України після місяців затримки є “фантастичною” новиною, адже це допоможе Україні забезпечувати виплатами, зарплатами та пенсіями людей. 

За даними звіту, 85-92% медичних клінік в Україні все ще повністю функціонували у 2023 році, попри російські обстріли. Також щонайменше 89% дітей віком від 6 до 18 років продовжували відвідувати школу, а 72% цих учнів відвідували школу онлайн, адже в районах, де вони живуть, ведуться активні бойові дії. 

Також опитування показало, що 97% пенсій за віком та 85% соцдопомоги виплачуються вчасно, що є головним фактором, який запобігає ще більшій бідності. 

Банерджі підкреслив, що найбільшим викликом для України залишається безпека та припинення війни, проте українські урядовці чудово справляються з управлінням економікою за цих обставин. 

“Не може бути економічного процвітання чи економічного зростання без фізичної безпеки. Але я ніколи не бачив уряду, який би зробив так багато, маючи так мало”, – наголосив експерт.

Ольга Степанова

Recent Posts

У світі новий “коронавірус” – хвороба вбиває людину за 2 дні: що кажуть медики

У Японії після пом'якшення карантинних обмежень, пов'язаних з пандемією коронавірусу, почала стрімко поширюватися рідкісна та…

7 хв. ago

“Не побачимо найближчим часом”: що сталося з Кейт Міддлтон після її появи на публіці

На минулих вихідних принцеса Кейт Міддлтон вперше за довгий час з'явилася на публіці, оскільки зараз вона бореться…

14 хв. ago

“Люди панікували”: чоловік в істериці почав викидати речі з даху хмарочоса (відео)

33-річний Жан Олів'є із США під час істерики почав викидати крісла для газону та інші…

21 хв. ago

Диктаторський шабаш у Північній Кореї. Розважати Путіна зігнали тисячі дітей

Візит російського диктатора Володимира Путін у Північну Корею триває. Кремлівські пропагандисти показали, як КНДР зустрічає Путіна.…

29 хв. ago

В ошатних вбраннях: король Чарльз III разом із Каміллою відвідали кінні перегони

Днями королівська родина вперше за тривалий час об'єдналась на параді Trooping the Color, до дня народження…

39 хв. ago

Вже з 1 липня: українцям озвучили нові тарифи на газ

Українці заплатять за газ у липні за старим тарифом. Постачальники вирішили не переглядати вартість блакитного палива.…

48 хв. ago