Суд у 100 разів зменшив заставу для брата бізнесмена Ігоря Мазепи

Київський апеляційний суд вдруге зменшив розмір застави для Юрія Мазепи, брата засновника інвесткомпанії Concorde Capital Ігоря Мазепи. Суму зменшили з 44,9 млн грн до 5 млн грн. З самого початку суд обрав розмір застави у 500 млн грн.

Про це повідомила юридична компанія “Міллер”, яка захищає інтереси Юрія Мазепи. Адвокати нагадали, що спочатку застава для Юрія Мазепи становила 500 млн грн. Тобто двома рішеннями суду її зменшили у 100 разів.Водночас прокуратура вимагала збільшити розмір застави для Юрія Мазепи до 500 млн грн. Юридична компанія нагадала, що в ніч на суботу, 20 січня, слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва частково задовольнив клопотання сторони обвинувачення та обрав Юрію Мазепі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 44,9 млн грн.

Сам Ігор Мазепа, засновник Concorde Capital, вже вийшов з-під варти. Він вніс заставу у 21 млн грн.

Справа Ігоря Мазепи

18 січня українського бізнесмена, засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримало Державне бюро розслідувань під час проходження україно-польського кордону. Зранку 19 січня в ДБР офіційно підтвердили затримання Мазепи.

19 січня Печерський районний суд визначив запобіжний захід для Ігоря Мазепи у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 349 млн грн. 23 січня Київський апеляційний суд зменшив розмір застави до 21 млн грн, залишаючи в силі рішення суду першої інстанції.

За версією ДБР, Ігор Мазепа є організатором схеми незаконного заволодіння земельними ділянками, де розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. Йдеться про земельну ділянку у Вишгородському районі площею понад 7 га вартістю понад 20 млн грн. Сам Мазепа стверджує, що нікому ніякі державні ділянки не виділяв т звинуватив владу у тиску на бізнес.

В Офісі генпрокурора заперечували тиск на бізнес і виправдовували затримання Мазепи тим, що той міг втекти за кордон. Зокрема, таку версію повідомляв прокурор Офісу генпрокурора Євген Сльота. Він пояснив, що згідно з Кримінально-процесуальним кодексом України, правоохоронці мають право затримати особу без судової ухвали, якщо є підозри про можливу втечу для уникнення кримінальної відповідальності.

Ольга Степанова

Recent Posts

Ще пара обстрілів, і темрява стане нормою: експерт про реальність зими без світла

Україна готується до суворої зими, але, за словами експерта з питань ЖКГ Олега Попенка, готовність…

42 хв. ago

Їж і молодій: 7 фруктів, які уповільнюють старіння краще за креми від зморшок

Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…

52 хв. ago

Де в Європі туристів обкрадають найчастіше: список найнебезпечніших країн

Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…

56 хв. ago

Батьки Бреда Пітта вже вісім років у сімейній ізоляції через Анджеліну Джолі

Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…

1 годину ago

Рубль “злякався” нових погроз Путіна: валюта Росії досягла історичного дна

Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…

1 годину ago

В Україні планують різко збільшити виплати при народженні дитини

Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…

1 годину ago