Суд у 100 разів зменшив заставу для брата бізнесмена Ігоря Мазепи

Київський апеляційний суд вдруге зменшив розмір застави для Юрія Мазепи, брата засновника інвесткомпанії Concorde Capital Ігоря Мазепи. Суму зменшили з 44,9 млн грн до 5 млн грн. З самого початку суд обрав розмір застави у 500 млн грн.

Про це повідомила юридична компанія “Міллер”, яка захищає інтереси Юрія Мазепи. Адвокати нагадали, що спочатку застава для Юрія Мазепи становила 500 млн грн. Тобто двома рішеннями суду її зменшили у 100 разів.Водночас прокуратура вимагала збільшити розмір застави для Юрія Мазепи до 500 млн грн. Юридична компанія нагадала, що в ніч на суботу, 20 січня, слідчий суддя Печерського районного суду міста Києва частково задовольнив клопотання сторони обвинувачення та обрав Юрію Мазепі запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави у розмірі 44,9 млн грн.

Сам Ігор Мазепа, засновник Concorde Capital, вже вийшов з-під варти. Він вніс заставу у 21 млн грн.

Справа Ігоря Мазепи

18 січня українського бізнесмена, засновника інвестиційної компанії Concorde Capital Ігоря Мазепу затримало Державне бюро розслідувань під час проходження україно-польського кордону. Зранку 19 січня в ДБР офіційно підтвердили затримання Мазепи.

19 січня Печерський районний суд визначив запобіжний захід для Ігоря Мазепи у вигляді тримання під вартою з альтернативою застави у 349 млн грн. 23 січня Київський апеляційний суд зменшив розмір застави до 21 млн грн, залишаючи в силі рішення суду першої інстанції.

За версією ДБР, Ігор Мазепа є організатором схеми незаконного заволодіння земельними ділянками, де розташовані гідротехнічні споруди Київської ГЕС. Йдеться про земельну ділянку у Вишгородському районі площею понад 7 га вартістю понад 20 млн грн. Сам Мазепа стверджує, що нікому ніякі державні ділянки не виділяв т звинуватив владу у тиску на бізнес.

В Офісі генпрокурора заперечували тиск на бізнес і виправдовували затримання Мазепи тим, що той міг втекти за кордон. Зокрема, таку версію повідомляв прокурор Офісу генпрокурора Євген Сльота. Він пояснив, що згідно з Кримінально-процесуальним кодексом України, правоохоронці мають право затримати особу без судової ухвали, якщо є підозри про можливу втечу для уникнення кримінальної відповідальності.

Ольга Степанова

Recent Posts

У 2025 році ФОПи знову будуть зобов’язані платити ЄСВ – нардеп

Згідно із Законом №2120 підприємці мають право не нараховувати, не обчислювати та не сплачувати єдиний…

37 секунд ago

За інформацію про військових ТЦК українців штрафують та позбавляють волі: що відомо

У Чернігівській області користувачів соціальними мережами покарали за повідомлення про переміщення військових ТЦК та СП.…

10 хв. ago

Принц Вільям визнав свою поразку, зустрівшись із колишніми покидьками суспільства

Днями 42-річний принц Вільям зробив емоційне звернення до мешканок Ньюпорта, коли здійснив самотній візит до Південного Уельсу,…

19 хв. ago

За їзду в куртках: водіїв штрафують на 5000

З настанням холодів водії стали утеплюватися, при цьому мало хто з них знімає верхній одяг,…

38 хв. ago

Довідка ВЛК та виїзд за кордон: ТЦК вляпався за відмазки від мобілізації – гроші ллються фурами

Влада Закарпаття розкрила складну схему, пов'язану з незаконною видачею довідок ВЛК (військово-лікарської комісії), які дозволяють…

47 хв. ago

Російські воєнкори погрожують атакою по Львівщині: яка головна ціль окупантів

У російських пропагандистських каналах з'явилися повідомлення про начебто місцезнаходження військової бази НАТО на Яворівському полігоні…

55 хв. ago