В Україні директори закритих портів, навіть тих, що перебувають в окупації або прифронтових зонах, продовжують отримувати зарплати. Найвищими залишаються доходи директора Маріупольського порту – 1,34 млн гривень у 2022 році, а також виконувача обов’язків директора Херсонського порту – 656,6 тисяч гривень у 2023 році.
Про це пишуть ЗМІ, посилаючись на дані YouControl та декларації. Українські морські порти завжди відігравали важливу роль у міжнародній торгівлі, але з початком повномасштабної війни їхня робота суттєво змінилася.
Частина портів опинилася в зоні активних бойових дій або була окупована російськими військами. Це змусило уряд закрити ці об’єкти. Попри відсутність господарської діяльності, керівники закритих портів продовжують отримувати заробітну плату, хоча її обсяги значно відрізняються залежно від конкретного підприємства.
Маріуполь, один із ключових портів України, перебуває під окупацією з квітня 2022 року. Його директор Ігор Барський у 2022 році задекларував 1 млн 345,4 тисяч гривень заробітної плати, а у 2023 році – 726,2 тисяч.
Ще до окупації Барського звинуватили у розтраті 11,6 млн гривень. Згідно з матеріалами слідства, у лютому 2022 року він уклав контракт із приватною компанією на додаткові будівельні роботи, які не були виконані, але оплачені у повному обсязі.
Після деокупації Херсона порт залишився закритим через постійні обстріли. Виконувач обов’язків директора Геннадій Маховський заробив 641,7 тисяч гривень у 2022 році та 656,6 тисяч у 2023-му.
Цей порт перебуває під окупацією з квітня 2022 року. У 2022 році директорка Ольга Самініна отримала лише 55,6 тисяч гривень зарплати, після чого залишила свою посаду. У закритому Скадовському порту директор Олександр Литвиненко не отримує заробітної плати.
Збереження зарплат керівникам портів аргументують тим, що навіть у закритих портах залишається необхідність підтримувати інфраструктуру, вести бухгалтерський облік, забезпечувати збереження майна та документообіг. Проте значні розбіжності у розмірах виплат викликають багато питань у суспільстві.
Ситуація з аеропортами в Україні подібна до портів: повітряний простір України закритий з початку повномасштабного вторгнення росії. Попри це, директори багатьох аеропортів продовжують отримувати заробітну плату, навіть якщо їхні об’єкти частково зруйновані ракетними ударами.
Генеральний директор Олександр Дубревський у 2022 році задекларував понад 4 млн гривень зарплати, а у 2023 році – 3 млн 788 тисяч. За словами самого Дубревського, аеропорт продовжує підтримувати технічну готовність своїх інфраструктурних об’єктів і працює над безпекою.
Олександр Нестеренко, директор аеропорту, у 2022 році отримав 693,2 тисячі гривень. А у 2023 році трохи менше 652,1 тисячі. Директори регіональних аеропортів, таких як Львів, Запоріжжя чи Суми, також продовжують отримувати зарплату, навіть якщо обсяг їхньої діяльності значно скоротився.
Водії часто звертають увагу на те, скільки пального витрачає їхній автомобіль. Зазвичай виробники роблять усе можливе,…
Державне бюро розслідувань спільно із СБУ затримало старшого лейтенанта 155-ї окремої механізованої бригади, який самовільно…
Глава компанії OpenAI та творець ChatGPT Сем Альтман повідомив, що його молодша сестра подала до…
Стан здоров’я російського диктатора Володимира Путіна залишається однією з найбільш обговорюваних таємниць світової політики. Нещодавня…
На Київщині лікар та двоє посадовців ТЦК – чинний і колишній – виготовляли "білі квитки" для військовозобов’язаних. Про це повідомляє поліція…
Обговорення питання рівня заробітних плат для посадовців в Україні не припиняється. Багатьох обурює, що щосекундний…