Україні потрібно термінове припинення вогню, навіть якщо воно не принесе справедливого миру. Це шанс зберегти державу, економіку і сам народ, бо за нинішніх умов здолати Росію військовими методами видається неможливим. Про це в авторській статті для Time пише українська журналістка, колишня прессекретарка президента Володимира Зеленського Юлія Мендель.
“В розмові з моїми співгромадянами випливає одна протверезна правда: ця війна виснажує нас до глибини душі. Одне опитування показало, що 38% українців готові піти на територіальні поступки в обмін на мир. Але це здається мені неочікувано консервативною фігурою”, – пише вона.
Мендель наводить історії своїх знайомих з різних куточків України. Ці люди перебувають у нетерплячому очікуванні миру. А є такі, хто просто махнув на все рукою і подався шукати кращої долі в Європі.
“Попри надзвичайну стійкість моєї країни, ми стикаємося з ворогом, якого неможливо подолати лише військовою силою. Перемога тільки військовими засобами, хоч і надихає, може бути вже недосяжною. Ми повинні запитати, якою ціною відбувається наша подальша боротьба?” – пише журналістка.
Вона наголошує, що за час повномасштабної війни Україну покинули близько 7,5 мільйонів громадян. Причому ця тенденція прискорюється: торік з країни виїхали понад 440 000 людей, в 3,3 рази більше, ніж у 2023 році.
Мендель також звертає увагу на занепад економіки, а також на тяжкі втрати української армії та загибель цивільних від рук росіян. Вона наголошує, що сьогодні “третина України” через постійні російські обстріли перетворилася “на суцільне пекло”. І при всьому цьому, наголошує журналістка, російські війська продовжують повільне, але “невпинне просування” на Донбасі, підходячи до кордонів Дніпропетровської області.
“Поки ми беремо участь у нескінченних дебатах про справедливість і про те, чи взагалі можливий швидкий мир, росіяни захоплюють більше землі та забирають більше життів. У міру того, як війна триває, патріотизм для деяких починає коливатися, заміняючись єдиним відчайдушним бажанням: вижити”, – пише вона.
Мендель припускає, що “недосконале” припинення вогню, яке не задовольнить прагнення українців до справедливості, є “необхідним кроком” заради виживання. Вона визнає, що Росія може скористатися перемир’ям, аби відновити свої сили і вдарити знову.
“Але навіть тимчасове перемир’я могло б дозволити нам зміцнити оборону, яку ми не змогли побудувати до вторгнення. Під постійними російськими обстрілами встановити надійні рубежі було майже неможливо. Припинення вогню дало б шанс зміцнити наші кордони, зміцнити наші сили та підготуватися до того, що може статися. Якщо Росія відновить агресію, принаймні ми будемо стояти на твердому ґрунті, а не на фундаменті, що руйнується”, – наголошує вона.
З 1 липня 2025 року в Україні почнуть діяти нові стандарти якості електроживлення, згідно з якими…
У сучасному світі все більше уваги приділяється перевагам роботи стоячи для здоров'я, як альтернативи тривалому…
Українські супермаркети скоригували ціни на деякі популярні м'ясні продукти. Ще більше грошей доведеться викласти за…
Компанія Ілона Маска Neuralink імплантувала мозковий чіп уже третьому пацієнту. За словами підприємця, цього разу операцію проводив…
Власникам автомобілів доводиться постійно стикатися з безліччю проблем під час користування своєю машиною: від ремонту…
Зусилля України з мобілізації нарощуються через тиск на фронті, що триває, з особливим акцентом на…