Вовина тисяча: чому ініціатива Зеленського виплатити по 1000 грн викликала обурення у суспільстві

Українці з підозрою сприйняли обіцянку президента Володимира Зеленського виплатити кожному громадянину по 1000 гривень. Багато хто вважає це популістичним кроком на фоні підвищення податків і фінансових проблем у державі. Політики критикують, а економісти дають обережні прогнози. То чи дійсно “Вовина тисяча” піде на користь?

Реакція українців: від скептицизму до обурення

Соціальні мережі вибухнули різкими коментарями: багато українців обурені тим, що ініціатива Зеленського з’явилася після новин про підвищення податків, обмеження виплат для ВПО та бюджетний дефіцит. Люди відзначають, що така “щедрість” президента виглядає недоречно на тлі нестачі коштів у бюджеті та необхідності фінансувати військові потреби. Якщо метою була підтримка іміджу, то деякі політологи зазначають, що цей хід може принести Зеленському зворотний ефект.

Звідки гроші на “Вовину тисячу”

Суперечки виникли й навколо джерела фінансування виплат. Депутатка Ольга Василевська-Смаглюк стверджує, що ці кошти з’явилися завдяки закордонній допомозі. Водночас заступник міністра економіки Олексій Соболєв зазначив, що це не нові гроші, а кошти, які не встигли освоїти за іншими програмами. Така неоднозначність у поясненнях викликала ще більше сумнівів серед громадськості та експертів.

“Популістський треш”: критика від політиків

Ірина Геращенко, співголова фракції “Європейська солідарність”, гостро розкритикувала ініціативу, назвавши її “популістським трешем”. Депутатка нагадала про низку інших обіцянок Зеленського, які також викликали обурення: від мільярда дерев до президентського університету. Вона зауважила, що на фронті не вистачає базових речей, як-от дрони та снаряди, тоді як влада планує витратити мільярди на разову акцію, яка навряд чи вирішить нагальні проблеми країни.

Економічні ризики: чи загрожує інфляція

Радник мера Маріуполя Петро Андрющенко звертає увагу на можливий інфляційний ефект від таких виплат. Він вважає, що різкий викид 30-35 мільярдів гривень у обіг може суттєво вплинути на стабільність валюти й цін. За словами Андрющенка, влада повинна бути більш обережною з такими ініціативами, адже будь-які непередбачувані кроки в умовах війни можуть серйозно зашкодити економіці.

Військові потреби замість роздачі грошей

Юрій Бутусов, головний редактор Цензор.НЕТ, навіть називає таку роздачу грошей злочином проти оборони держави. Він зазначає, що за ті ж 30-40 мільярдів гривень можна було б забезпечити українську армію необхідними дронами на пів року вперед. Крім того, Бутусов зауважив, що такі виплати можуть дискредитувати Україну перед іноземними партнерами, адже країна одночасно просить фінансової допомоги і витрачає кошти на внутрішні піар-кампанії.

Чи є економічний сенс у “Вовиній тисячі”

Український економіст Олексій Кущ підтримав ідею Зеленського, зазначивши, що масова дотація споживання може підтримати економіку. Він порівнює ініціативу з “штовхачем споживчого попиту”, який може пожвавити ринок і трохи підняти платоспроможний попит. За його словами, масове субсидування споживання дозволить уникнути рецесії. Однак він наголосив, що такі заходи слід спрямовувати на найвразливіші групи населення, зокрема пенсіонерів та багатодітні родини.

Електоральні сподівання чи економічна допомога

Інші експерти, як-от економіст Володимир Вахітов, погоджуються, що виплати не нашкодять економіці, але бачать у цьому електоральний інтерес президента. Вахітов зауважує, що частина виплат повернеться в бюджет через ПДВ, проте це може бути розрахованим кроком на підвищення популярності влади серед населення.

Більш ефективні ідеї, ніж роздача грошей

Роман Сульжик, фінансист і ексбанкір, пропонує замість “тисячі” спрямувати кошти на допомогу військовим і їхнім родинам. Він зазначає, що ці гроші могли б стати істотною підтримкою для тих, хто зараз на передовій, а також для родин військовослужбовців. Схожу позицію висловлює економіст Андрій Длігач, який вважає, що фінансову допомогу варто спрямовувати на розвиток і підтримку ключових секторів економіки, а не на разові виплати для населення.

Романчук Микола

Recent Posts

Майже 100 тисяч податків: скільки заплатять ФОП різних груп у 2025 році

У грудні 2024 року в Україні було запроваджено нові умови оподаткування, що стосуються ФОП. Одним із…

31 хв. ago

Суддя Господарського суду міста Києва отримав підозру у державній зраді

Діючому судді Господарського суду міста Києва повідомлено про підозру у державній зраді. Про це повідомляє Офіс Генерального…

33 хв. ago

Ілон Маск назвав “розвагою” вибух ракети космічного корабля SpaceX

Нещодавнє випробування ракети Starship, яка є найбільшою і найпотужнішою ракетою-носієм у світі, закінчилося тим, що верхній ступінь…

43 хв. ago

Мураєв, підозрюваний у держзраді, знову заявив про себе: де з’явився

Скандальний український політик Євген Мураєв, якого підозрюють у державній зраді, повідомив, що живе та працює…

48 хв. ago

Трамп планує оголосити криптовалюту національним пріоритетом, – Bloomberg

Обраний президент Дональд Трамп планує випустити указ, який підносить криптовалюти до рангу пріоритетних напрямів політики і дає…

58 хв. ago

Обшуки в ексведучого телеканалу Медведчука: деталі від СБУ

Ексведучий телеканалу очільника забороненої в Україні партії «Опозиційна платформа – За життя» Віктора Медведчука Макс…

1 годину ago