Мазурашу: “Совкове” мислення військового керівництва ЗСУ заважає Україні чинити опір агресору

Народний депутат Георгій Мазурашу критикує військове керівництво України за “совкове” мислення та рабовласницький підхід до мобілізації, що, на його думку, шкодить обороноздатності країни та підриває довіру громадян.

В інтерв’ю “Телеграфу” народний депутат від “Слуги народу” Георгій Мазурашу висловив занепокоєння щодо методів мобілізації та підходів військового керівництва України. Він охарактеризував їх як “совкові” та порівняв з рабовласницькою філософією, що негативно впливає на здатність країни ефективно протистояти агресії.

“Я вважаю, що наше військове керівництво совкове. Виглядає так, що вони прихильники рабовласницької філософії, системи. Вони, напевно, уявляють себе якимись рабовласниками: народ України — раби, вони мають робити те, що ми хочемо”, — заявив Мазурашу.

Депутат підкреслив, що такий підхід не враховує реальних потреб оборони та можливостей громадян. Він стверджує, що примусова мобілізація неспроможних або не мотивованих людей лише шкодить армії, створюючи внутрішні проблеми та збільшуючи кількість випадків дезертирства та відмов від виконання наказів.

“Ми завдали величезної комплексної шкоди самій армії. Ті люди, яких так заганяють, коли вони доходять до військових підрозділів, найчастіше поповнюють статистику самовільного залишення частини, дезертирства та інших негативних явищ”, — наголосив він.

Мазурашу також звернув увагу на те, що така мобілізаційна політика сприяє зростанню корупційних схем та підриває довіру громадян до влади. “Ми створили купу корупційних схем. Люди починають шукати шляхи, як обійти заборони, а нечисті на руку ділки на цьому заробляють”, — додав депутат.

Він закликав до перегляду підходів військового керівництва та впровадження сучасних методів управління, які б враховували інтереси та можливості громадян. “Нам треба розглядати оборону як проєкт і діяти як ефективні менеджери, залучаючи найкращих і найбільш спроможних”, — підсумував Мазурашу.

Депутат вважає, що перехід до контрактної армії та мотивація добровольців можуть значно підвищити ефективність Збройних сил України та зміцнити обороноздатність країни в умовах агресії.

Ковальчук Світлана

Recent Posts

Китай хоче повністю відмовитися від платежів з Росії: 12 жовтня приймуть рішення

Банки у Китаї можуть припинити співпрацю з російськими кредиторами. Це напряму пов'язана із санкційною політикою…

6 хв. ago

The Economist: Зеленський збирається провести президентські вибори

Український президент Володимир Зеленський розглядає можливість проведення президентських виборів у 2025 році, щоб зміцнити свою владу, повідомили The…

20 хв. ago

Українських дітей не пускатимуть до Польщі: назвали причину

Українських дітей до 13 років із тимчасовим захистом можуть не пустити до Польщі, якщо вони не…

34 хв. ago

Постачання зброї Україні у 2025 році під загрозою — ЗМІ

Люди, знайомі з цим питанням повідомляють, що постачання зброї Україні в наступному році перебуває під загрозою, оскільки…

43 хв. ago

Новий страх: Лукашенко пророкує збройне повстання проти себе

Лукашенко заявив, що опозиція нібито готує збройне повстання проти нього. «Їм сказали: «Хлопці, балачки —…

57 хв. ago

«Зима не буде простою»: оцінили дефіцит електроенергії в Україні

Національний банк залишив незмінною оцінку дефіциту електроенергії в Україні у 2024 році на рівні 7%.…

1 годину ago