У Верховну Раду внесли законопроєкт, який передбачає надання статусу розвідувального органу Силам спецоперацій ЗСУ. Ініціатива навряд чи пройде парламент.
Про це у коментарі “РБК-Україна” заявив нардеп, член комітету Верховної ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін.
Нардеп нагадав, що таку ініціативу вже розглядали перед повномасштабним вторгненням росіян. Тоді її не підтримали з кількох причин.
За словами Рахманіна, по-перше, проти законопроєкту виступили Міністерство оборони, Збройні сили в особі Генштабу та інші розвідувальні органи (Служба зовнішньої розвідки, Головне управління розвідки Міноборони України та розвідувальний орган Держприкордонслужби України).
“Вони вважали, що розширення цього списку призведе до дублювання функцій. А Кабінет міністрів, наскільки я пам’ятаю, у свою чергу наполягав на тому, що це призведе до необґрунтованого збільшення витрат”, — уточнив нардеп.
Рахманін пояснив, що розвідувальні органи — це органи, які мають право здійснювати розвідувальну діяльність за допомогою всього спектру необхідних засобів та можливостей на підставі законодавства. Таку функцію мають ті органи, які спочатку створювалися як розвідувальні. Тому СЗР, ГУР та розвідувальний орган ДПСУ створювалися як розвідки.
“Сили особливих операцій не створювалися як розвідувальний орган. Це окремий вид Збройних сил України, якому, до речі, законодавством надано можливість здійснювати певні види розвідки, яка називається спеціальною розвідкою”, — розповів член комітету з питань нацбезпеки оборони та розвідки.
За його словами, якщо зробити з ССО розвідувальний орган, то це призведе не лише до дублювання функцій, а й “до певного хаосу”.
Рахманін підкреслив, що існує дві категорії розвідки: аналітична та польова. Польовою можуть займатися військові, зокрема і бійці Сил спецоперацій, що вони роблять. Для ССО передбачена така функція.
Але аналітична розвідка, як зазначив нардеп, не притаманна Силам спецоперацій, оскільки “це означає зовсім інший масштаб дій, це означає можливість утримувати агентури, резидентури”.
Нардеп нагадав, що навіть Служба безпеки України не отримала статус розвідувального органу. Їй лише надали можливість проводити розвідувальну діяльність у рамках контррозвідки.
Рахманін підкреслив, що Сили спецоперацій мають розвідувальні структури, які займаються розвідкою. Але “робити з них ще один розвідувальний орган не потрібно, недоцільно і необґрунтовано”.
“Мені невідомо, щоб Міністерство оборони, Генеральний штаб та інші розвідоргани відтоді змінили свою позицію. І оскільки подібна ініціатива була відхилена раніше, то, за всієї моєї поваги до ССО і до функції, яку вони виконують, я думаю, що і ця ініціатива навряд чи чи буде підтримана комітетом та Верховною радою”, — наголосив він.
На Харківщині планують посилити мобілізацію військовозобов'язаних, яка є обов'язковою під час дії воєнного стану в Україні.…
На тлі запуску Росією нової балістичної ракети, яку Путін назвав "Орєшніком", протягом останньої доби в…
Китайські вчені завершили перший етап будівництва найпотужнішої у світі центрифуги в Ханчжоу – амбітного проєкту, спрямованого…
Громадянин Британії здійснив підпал лондонської комерційної нерухомості, яке пов'язане з Україною. За це він отримав…
21 листопада Департамент культури, ЗМІ та спорту (DCMS) Великої Британії опублікував свій щорічний звіт, в якому…
Голлівудська зірка виховує шістьох дітей – 23-річного Меддокса, 20-річного Пакса, 19-річну Захару, 18-річну Шайло і 16-річних…