Офіційний Будапешт вимагає від України визнати, що вся територія Закарпаття, навіть там, де етнічні угорці ніколи не проживали, є “традиційно угорською” територією. Про це йдеться у статті “Європейської правди”.
Така вимога, за даними журналістів, міститься серед 11 пунктів, які Україна отримала у січні 2024 року від глави угорського МЗС Петера Сійярто, але які не були до цього часу оприлюднені. Тоді прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан погодився підтримати початок переговорів про вступ України до ЄС лише у разі, якщо українська влада публічно зобов’яжеться виконати ці 11 вимог.
Як йдеться у статті “Європейської правди”, найпроблемнішим є пункт щодо визначення в Україні місць з особливим рівнем гарантії прав угорців, адже Будапешт вимагає автоматично визнати “традиційно угорськими” усі населені пункти Закарпаття.
“Навіть ті, в яких угорці історично ніколи не жили. Підстава — те, що загалом у Закарпатській області за переписом 2001 року та попередніх років частка угорців складала понад 10%”, — йдеться у матеріалі.
Зараз в українському законодавстві є норма, за якою населений пункт може визнаватись з “традиційним” проживанням меншини у разі, якщо там протягом останніх 100 років не менше 10% від усього населення складала певна етнічна група. Проте в уряді Орбана вимагають скасувати норму про 10% впринципі.
“Тобто якщо хоч скількись жило традиційно – то це “угорська” територія”, — зазначили журналісти.
Крім того, офіційний Будапешт категорично наполягає на тому, щоб Україна використовувала виключно перепис 2001 року, хоча з того часу кількість угорців, які живуть на Закарпатті, скоротилася майже удвічі, здебільшого через роздачу Орбаном угорських паспортів.
Журналісти “Європейської правди” пояснили, що причиною цього є те, що в Орбана бачать, що частка угорського населення на Закарпатті впала нижче 10%.
“Нині Будапешт побачив шанс використати історичну можливість і шантажем змусити Україну повернути їм “угорськість”, якої давно немає в реальності”, — йдеться у матеріалі.
На момент публікації матеріалу пресслужба МЗС України не коментувала вимоги Угорщини до офіційного Києва.
Кажуть, що вічна молодість — це міф. Але хто сказав, що її не можна продовжити?…
Європа приваблює мільйони туристів щороку, але за мальовничими краєвидами та величними пам’ятками часто ховаються кишенькові…
Голлівудські зірки розлучилися у 2016 році після 12 років сімейного життя. У Анджеліни та Бреда шестеро…
Російський рубль знову пішов у круте піке. 23 листопада офіційний курс валюти впав до 102,5…
Україна готується до істотних змін у системі підтримки сімей з дітьми. Верховна Рада розглядає два…
Майже тисяча людей у дніпровському професійно-технічному училищі ризикують залишитися без грошей через хаотичну реорганізацію, ініційовану…