Дві найбільш корупційні сфери на думку українців – діяльність правоохоронних органів, а також земельні відносини і будівництво. Громадяни вважають, що за підсумками минулого року корупційних проявів у цих сферах побільшало у порівнянні з 2023 роком.
Про це повідомляє голова комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку і містобудування, очільниці партії “Слуга Народу” Олена Шуляк, посилаючись на результати соціологічного дослідження “Корупція в Україні 2024: розуміння, сприйняття, поширеність”, презентованого 24 січня.
Найбільш корупційні послуги – реєстрація земельної ділянки у Державному земельному кадастрі, а також хабарі для уникнення відповідальності за порушення правил дорожнього руху.
За її словами, три сфери, які виділяють українці з точки зору поширення корупційних проявів – будівництво і земельні відносини, державна і комунальна медицина, а також діяльність правоохоронних органів. Про корупцію у земельних відносинах говорять 44,1% громадян, у державній і комунальній медицині – 28,5%, у правоохоронних органах – 28,5%.
“Водночас, на відміну від медичних послуг, де корупційних проявів за рік поменшало, саме земельні відносини і діяльність правоохоронних органів є тими сферами, де у минулому році корупційних проявів побільшало у порівнянні з 2023 роком. Якщо тоді про корупцію у земельних відносинах говорили 32,5% украхнців, то за підсумками минулого року уже 44,1%. Так само і у відношенні правоохоронних органів – у 2023 році показник становив 23,4%, а у 2024 році вже 28,5%”, – повідомила Шуляк.
“В обох сферах, як ми бачимо з результатів дослідження, ініціаторами корупційних проявів є переважно посадові особи, а не громадяни, які звертаються за тією чи іншою послугою. Так, у земельних відносинах посадовці були ініціаторами у 38,9% випадках, а відвідувачі у 13,8%. Щодо правоохоронних органів ситуація схожа – у 24,3% ініціаторами були саме вони і тільки у 8,6% – відвідувачі”, – зазначила Олена Шуляк.
По земельним відносинам у ТОП-5 корупційних ситуацій, які вдалося встановити під час опитування, входять:
У діяльності правоохоронних органів у ТОП-5 найбільш корупційних ситуацій входять:
“На сьогодні корупційні прояви турбують українців не менше, ніж повномасштабне вторгнення та його наслідки. Згідно з даними останніх соціологічних досліджень, хвилювання щодо рівня корупції в країні зросли на 11% за останній рік. Тому мінімізація корупційних ризиків за рахунок, зокрема, продовження децентралізаційних заходів та цифровізації процесів відбудови та відновлення – одна з найнагальніших потреб на всіх рівнях влади”, – наголосила Шуляк.
Вона нагадала, що з 1 січня набрав чинності закон №711 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо планування використання земель”. Згідно з ним, щоб змінити цільове призначення землі або виділити ділянку під забудову, громада відтепер має керуватись комплексним планом просторового розвитку території територіальної громади або актуальним, а не застарілим, генпланом населеного пункту. Для цього заборонили використовувати детальні плани територій (ДПТ) – один з найбільш корупційних інструментів у містобудуванні.
Гриби, які є основними учасниками екосистеми під лісовою підстилкою, забезпечують кругообіг поживних речовин і здоров’я рослин. Ці невидимі,…
Цифровий регулятор Великої Британії Ofcom оштрафував компанію Fenix International Limited, яка є оператором платформи OnlyFans,…
В умовах затяжної війни питання мобілізації набирає нових обертів. Замість того, щоб підвищувати мобілізаційний вік,…
Ощадбанк запроваджує нову систему захисту клієнтських фінансових операцій шляхом посилення автентифікації, що спрямована на протидію…
До лав Збройних сил України за «Контрактом 18-24» долучилася перша дівчина. Як інформує Генеральний штаб ЗСУ.…
В Україні будь-який охочий може придбати за 3 мільйони гривень особистий пасажирський літак. Втім, політати…