В Україні, де війна триває, а бюджет, здається, вже давно потрапив до “відновлення” або, краще сказати, “латання дірок”, судді та силовики вирішили, що настав час вимагати більше. І не просто більше, а мільярди з бюджету на підвищення зарплат та премії, бо, як кажуть, “ніхто не хоче працювати за копійки”. А ми говоримо не про копійки, а про мільярди — конкретно, плюс 1,5 мільярда до бюджету на оплату праці.
Ніна Южаніна, депутат Верховної Ради та член парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, пояснює, що в бюджетній програмі “Забезпечення здійснення правосуддя місцевими, апеляційними судами” заплановані додаткові 1 мільярд 351 мільйон гривень. І ще за одною програмою додаються 215 мільйонів — так, це не дрібниці. Виявляється, судді першої інстанції зможуть отримувати премії до 40% посадового окладу щомісяця. І все це тому, що “низька зарплата не приваблює кадри”.
Цікаво, що силовики також вирішили, що їм варто додати до своїх зарплат “трохи більше”, і це ще не кінець. За словами Южаніної, правоохоронні органи грають за своїми правилами, маніпулюючи спеціальними законами, які дозволяють їм підвищувати оклади залежно від прожиткового мінімуму. І якщо хтось думає, що реформа оплати праці держслужбовців у 2020 році змусила їх економити — подумайте ще раз.
Міністерство фінансів, яке мало б стати на сторожі бюджету, об’єднало всі запити і передало їх далі на розгляд. Але чи хтось реально контролює, скільки з бюджету витрачається на зарплати в розпал війни? Южаніна вказує, що політичної волі у прем’єр-міністра бракує. І, здається, судді та силовики це дуже добре розуміють.
Якщо так піде й далі, то, можливо, скоро ми побачимо, як бюджет перетворюється на бездонну скриньку для тих, хто вміє “правильно” просити. І, на жаль, війна тут — лише ще один привід для маніпуляцій.
У Швейцарії церква задля експерименту замінила у сповідальні священника на цифровий аватар Ісуса. Завдяки штучному інтелекту він…
Як стало відомо, що в Україні пенсіонери можуть користуватися пільгами на сплату земельного податку, але вони не поширюються на…
Продукти першої необхідності помітно подорожчали під тиском інфляції та інших факторів, а деякі торгові точки…
Згідно з недавнім аналізом Financial Times, мобілізаційний резерв України становить близько 3,7 млн чоловіків віком від 25…
В Україні почастішали випадки штрафування водіїв вживаних автомобілів, привезених зі США. Причина криється в технічних…
Останніми днями схоже, що у Москві з'явилася ще одна божевільна звичка. Після вечірніх лякалок Путіна,…