Штрафувати будуть швидше: Мінсоцполітики та Мін’юст об’єднали реєстри

Міністерство соціальної політики та Міністерство юстиції уклали два договори про інформаційну взаємодію. Вони передбачають, що Мінсоцполітики передаватиме дані про внутрішньо переміщених осіб, а Мін’юст зі свого боку – про боржників. Про це 23 липня повідомили у пресслужбі відомства. 

Завдяки обміну інформацією державним та приватним виконавцям не потрібно буде більше надсилати листами запити до Мінсоцполітики, щоб уточнити інформацію про внутрішньо переміщених осіб, які є боржниками. Отримувати відомості про боржників з-поміж ВПО, зокрема про фактичне місце їхнього проживання, вони зможуть в електронній формі – заощаджуючи час та бюджетні кошти. Так, від ресурсу Мін’юсту – Автоматизованої системи виконавчого провадження (АСВП) – направлятимуть запити до ресурсу Мінсоцполітики – Єдиної інформаційної системи соціальної сфери (ЄІССС).

“Це дозволить державним та приватним виконавцям оперативно отримувати необхідні дані про боржників, які стоять на обліку ВПО, а отже виконувати рішення судів та інших органів”, – наголосили у Мінсоцполітики. 

Водночас від ресурсу Мінсоцполітики зможуть направляти запити до ресурсу Мін’юсту щодо боржників, а саме отримувати відомості про факт несплати аліментів. Це дозволить у майбутньому через ЄІССС без додаткових зусиль працівника призначати та виплачувати державну тимчасову допомогу дітям, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце їх проживання невідоме.

«Ми продовжуємо розвивати Єдину інформаційну систему соціальної сфери та наближаємося до амбітної мети – побудови необхідної кількості обмінів з іншими держреєстрами і системами для повної автоматизації отримання і верифікації всіх необхідних даних. Взаємний обмін інформацією з Мін’юстом зробить так, щоб працівникам було зручно, інформація швидко опрацьовувалася, а громадяни отримували більш якісні послуги», – сказав заступник міністра соціальної політики з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Костянтин Кошеленко. 

Для реалізації обміну вже йдуть активні перемовини з партнерами, щоб залучити фінансування. Запровадження взаємодії з Мінсоцполітики надасть можливість оперативно отримувати інформацію про ВПО, що своєю чергою значно оптимізує процес примусового виконання рішень та підвищить ефективність їх виконання, скоротить матеріальні та трудові ресурси, а головне – дозволить прискорити своєчасне, повне та фактичне виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб), вважає генеральний директор Директорату цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Міністерства юстиції України Єгор Разогрєєв.

Ольга Степанова

Recent Posts

Росія намагається зробити “Шахеди” зі штучним інтелектом. The Guardian пояснило мету

Армія Російської Федерації намагається зробити "Шахеди" зі штучним інтелектом. Їх мета - створити рої безпілотників.…

9 хв. ago

“Справжня м’ясорубка”: соратник Трампа висловився про завершення війни в Україні

Війна в Україні перетворилася на "позиційну війну часів Першої світової війни" після того, як адміністрація поки…

17 хв. ago

Такого ще не було: українці почали консервувати курячі яйця

В Україні стрімко зростають ціни на все як на комуналку, автомобільне паливо, так і на…

28 хв. ago

Залужний своїми заявами підіграв росіянам: про що мова

Посол України в Великобританії Валерій Залужний нагадав про себе гучною заявою про те, що третя…

37 хв. ago

Хто з українців може отримати 10 окладів при виході на пенсію

Частина українців має право на отримання 10 окладів при виході на пенсію. Це спеціальна виплата…

45 хв. ago

Претендент на премію Дарвіна: окупант виправ одяг у радіоактивній воді та почав розкладатися

Російський військовий, який брав участь у війні проти України, виправ свій одяг у радіоактивній воді.…

51 хв. ago